Zobaczcie kawiarnię, w której poczujecie się jak w kreskówce

Zobaczcie kawiarnię, w której poczujecie się jak w kreskówce

Zapomnijcie o 3D. Ta niesamowita kawiarnia w Seulu w Korei Południowej została zaprojektowana tak, aby klienci mieli wrażenie, że są częścią kreskówki. Jesteśmy pewni, że to miejsce podbije Instagram w ekspresowym tempie i stanie się głównym celem podróży wszystkich odkrywców nietuzinkowych przestrzeni.

W kawiarni Yeonnam-Dong postawiono na całkowicie białe ściany, podłogi i meble, które zostały obrysowane czarnymi konturami. Taki zabieg tworzy wrażenie "spłaszczonej" przestrzeni, zupełnie tak jak na czarno-białym rysunku. Goście i obsługa zdają się być jedynymi trójwymiarowymi postaciami we wnętrzu. Niesamowite jest także to, że oprócz przestrzeni i mebli, sztućce, filiżanki i naczynia, w których podawane są potrawy, również tworzą kreskówkowe złudzenie, dzięki konturowaniu.

Czarno-białe wnętrze zainspirowane zostało koreańskim programem telewizyjnym pod tytułem "W", w którym bohaterowie żyją między dwoma światami - rzeczywistym i wyimaginowanym światem wewnątrz kreskówki. Złudzenie optyczne w 2D ma sprawić, że klienci poczują się tak, jakby również przekroczyli rzeczywisty wymiar i sami trafili do komiksu.

źródło: Designboom

sznyt tygodnia

najnowsze