Micheal Kors kupił Versace za 2,1 miliarda dolarów

Micheal Kors kupił Versace za 2,1 miliarda dolarów

Portal Business Of Fashion podał wczoraj, powołując się na nieznane źródła, że ikona amerykańskiego stylu, Michael Kors zamierza kupić włoski dom mody Versace. Transakcja została wyceniona na około 2 miliardy dolarów. Informacja jest już potwierdzona, a ostateczna suma, za jaką Donatella Versace zgodziła się sprzedać swoją markę to 2,1 miliarda dolarów. 

Michael Kors, widząc potęgę europejskich holdingów zrzeszających najważniejsze marki mody, takich jak Kering (Gucci, Balenciaga, YSL) czy LVMH (Louis Vuitton, Fendi, Dior, Celine) zamierza stworzyć podobną siłę na amerykańskim rynku. Pierwszy krok w tym kierunku podjął w ubiegłym roku, przejmując za 1,2 miliarda dolarów markę Jimmy Choo. Sam Kors opisał transakcję z Versace jako "kamień milowy" na drodze do ekspansji w świecie mody. Dodał też, że po sfinalizowaniu kontraktu jego firma zmieni nazwę na Capri Holdings Limited.

Według doniesień dotyczących szczegółów transakcji, rodzina Versace wciąż będzie miała znaczący wpływ na wygląd marki. Wszystko wskazuje na to, że Donatella pozostanie na stanowisku dyrektor artystycznej. Projektantka przyznała, że włoskim domem mody interesowało się wiele firm, jednak to właśnie propozycja ze strony Korsa wydała jej się najkorzystniejsza pod względem zabezpieczenia przyszłości marki.

źródło: BoF/ autor: A.K/ fot: Instagram

sznyt tygodnia

najnowsze