Nowe sneakersy Skechers – połączenie trendu na “dad shoes” i inspiracje japońską mangą

Nowe sneakersy Skechers - połączenie trendu na "dad shoes" i inspiracje japońską mangą

Marka Skechers kojarzy się raczej z butami do treningów niż z modnymi sneakersami. Ostatnia propozycja brandu może jednak zmienić te skojarzenia. Skechers sięgnęło po inspirację bijącym wszelkie rekordy popularności trendem na tzw. "dad shoes" lub "ugly shoes" (patrz: Balenciaga). To jednak nie wszystko - motywem przewodnim butów są nawiązania do japońskiej mangi.

 

Kolekcja Skechers D’Lites & One Piece odniosła ogromny sukces na terenie Azji, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Teraz limitowana edycja wkracza również do Europy. Po premierze butów, magazyny takie jak GQ, Highsnobiety czy Hypebeast okrzyknęły model hitem i wróżyły mu popularność wśród sneakerheadów i trendsetterów na całym świecie. Niebawem przekonamy się czy kolorowe wersje Skechers D'Lites przyjmą się wśród fanów sneakersów na Starym Kontynencie.

Nowa kolekcja amerykańskiej marki to połączenie popularnego serialu animowanego produkcji Toei Animation z jednym z flagowych modeli brandu  – Skechers D’Lites. Kolorystyka i design butów z kolekcji One Piece inspirowana jest bohaterami serialu "One Piece". Każdy but wyróżnia piracki symbol na języku oraz kolorowe, skórzane i zamszowe detale. Nawet charakterystyczna dla marki Skechers wkładka Air Cooled Memory Foam nabrała niepowtarzalnego wyglądu.

Kolekcja Skechers x One Piece pojawi się w Polsce w dwóch turach. Pierwsze trzy wzory dostępne będą od połowy września w limitowanych ilościach w salonach Worldbox. Kolejne trzy pojawią się pod koniec roku. Buty z limitowej kolekcji Skechers D’Lites x One Piece kosztują 419,99 zł.

źródło: materiały prasowe