Rywalizuj z najlepszymi barmanami w świecie wirtualnym. Rusza pierwszy turniej barmański w formule eSportowej

Rywalizuj z najlepszymi barmanami w świecie wirtualnym. Rusza pierwszy turniej barmański w formule eSportowej
Turnieje z cyklu Stock Prestige Bartender VR League to nie lada gratka dla miłośników mieszania drinków. Konkurs dla amatorów, jak również profesjonalnych barmanów, pozwoli rozwijać swoje umiejętności, a przy okazji świetnie się bawić. Aplikacja konkursowa zainspirowana grą barmańską „Bartender VR Simulator” została opracowana przez VR Factory we współpracy z sześciokrotnym mistrzem świata barmanów Tomaszem Małkiem.

„Stock Prestige Bartender VR League” to pierwszy w światowej historii barmaństwa cykl turniejów dla amatorów i profesjonalnych barmanów rozgrywany w formule eSportowej przy wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja nie tylko sprawdza wiedzę na temat receptur, ale wymaga od użytkownika zręczności i szybkości tak potrzebnych w pracy barmana. Aplikacja przenosi gracza do profesjonalnie wyposażonego, wirtualnego baru i przy pomocy kontrolerów ruchu, które oddają realne posługiwanie się dłońmi, pozwala użytkownikowi przygotowywać konkursowe drinki.

Połączenie VR i stworzonej przez firmę VR Factory aplikacji pozwoli uczestnikom przenieść się do w pełni wyposażonego, wirtualnego baru, gdzie będą rywalizowali między sobą przygotowując drinki. Kluczem do sukcesu i wygranej będzie przede wszystkim sprawność oraz szybkość w realizacji konkursowych receptur. Aplikacja turniejowa została zainspirowana pierwszym na świecie wirtualnym symulatorem pracy barmana „Bartender VR Simulator” opracowanym przez firmę VR Factory we współpracy z sześciokrotnym mistrzem świata barmanów, Tomaszem Małkiem.

Aplikacja turniejowa „Bartender VR League” została zaprojektowana w oparciu o pierwszy wirtualny symulator barmana stworzony przez firmę VR Factory, czyli Bartender VR Simulator. Projekt ten został nagrodzony w tym roku na największej konferencji branżowej Game Developers Conference w San Francisco jako jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie aplikacji wirtualnej rzeczywistości w kategorii „Trening – Edukacja” jak i znalazł się w światowym finale VR Avards na najlepszą i najbardziej innowacyjną aplikację wirtualnej rzeczywistości w kategorii „VR Education of the year”.

Już w październiku w Gdańsku, Krakowie i Warszawie zostaną rozegrane turnieje pierwszej edycji „Stock Prestige Bartender VR League”. Projekt został podzielony na dwa etapy. Obecnie uczestnicy mogą zgłaszać się do eliminacji, które odbywają się na stronie www.stockprestigebartendervrleague.pl za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. W kolejnym etapie, tj. turniejach głównych weźmie udział 32 barmanów w każdym z miast. Dla blisko stu osób, które nie zakwalifikują się do turniejów głównych, przewidziano turnieje towarzyskie, również przy wykorzystaniu technologii VR. Po ostatnim etapie rozgrywanym w Warszawie zostanie rozegrany finał finałów gdzie zmierzą się ze sobą zwycięzcy z Gdańska, Krakowa i Warszawy. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody takie jak: Laptopy VR Ready, czy zestawy wirtualnej rzeczywistości.

Więcej szczegółów na temat Stock Prestige Bartender VR League można znaleźć na stronie www.spbvrl.pl.

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze