Jedyny w pełni sprawny prototyp Porsche 959 zostanie sprzedany w Sotheby’s

Jedyny w pełni sprawny prototyp Porsche 959 zostanie sprzedany w Sotheby's

Porsche niedawno obchodziło swoje 70. urodziny. Z tej okazji powstało wiele projektów, które mają upamiętniać ich lata na rynku motoryzacyjnym (były to różnego rodzaju publikacje, pokaz ich legendarnych modeli, czy też produkcja limitowanej wersji zegarków). Będzie jeszcze jedna gratka dla miłośników tej marki - tym razem dla tych najbogatszych. W domu aukcyjnym Sotheby's będzie można wylicytować piękny ciemnoczerwony prototyp Porsche 959 z 1985 roku.

Takich prototypów słynnego modelu Porsche powstało zaledwie 12 na świecie, ale ten z roku 1985 należy do jednego z najważniejszych. Głównym powodem nadania mu takiej wagi jest fakt, że to także jedyny w pełni sprawny prototyp 959-ki.

Poza tym jego estetyka też jest wyjątkowa - egzemplarz ten wykończono lakierem Ruby Red, zaś wnętrze obszyto w tonacji Triple Silver. Co ciekawe, to niesamowite auto jest sprzedawane przez osobę, która posiadała je w swojej kolekcji przez 15 lat.

Przewiduje się, że ten motoryzacyjny okaz zostanie sprzedany za kwotę od 1,3 miliona do 1,6 miliona dolarów. Jeśli cena was nie przeraża, to powinniście pojawić się w na aukcji w Sotheby’s w Atlancie 27 października.

źródło: Hiconsumption, tekst: A.R