Anja Rubik z okazji premiery książki #SEXEDPL otwiera szkołę promującą edukację seksualną

Anja Rubik z okazji premiery książki #SEXEDPL otwiera szkołę promującą edukację seksualną

Książka Anji Rubik jeszcze przed premierą stała się jedną z najgłośniejszych publikacji tego roku. Podręcznik to kolejny element kampanii edukacyjnej pod nazwą #SEXEDPL, która ma prowokować do otwartej dyskusji na temat seksualności i pomóc młodym ludziom w kwestiach związanych z życiem erotycznym.

W tworzeniu promocyjnych spotów brały udział osoby rozpoznawalne w mediach (m.in. Robert Biedroń, Dorota Masłowska, Maffashion czy Brodka), a teraz do współpracy zostali zaproszeni lekarze, pedagodzy, seksuolodzy, edukatorzy i edukatorki. To oni poprowadzą warsztaty i wykłady zgodne z przekazem książki w pop-upowej Szkole #SEXEDPL.

fot. kampania #SEXEDPL

Szkoła #SEXEDPL otworzy się w budynku dawnego liceum im. Hoffmanowej przy ul. Emilii Plater 31 w Warszawie. W programie zajęć zaplanowano kilkanaście spotkań dla młodzieży – m.in. warsztaty na temat samoakceptacji, metod antykoncepcji, zapobiegania infekcji HIV, świadomej zgody i wiele innych, a także pokazy filmów, specjalną czytelnię i strefę chill-outu do swobodnej wymiany zdań i doświadczeń. Odwiedzający na miejscu będą mogli napić się kawy, lemoniady, porozmawiać bez tabu o seksie, spędzić wspólnie czas, a także spotkać się ze znanymi osobami wspierającymi ruch #sexedpl.

fot. Facebook/ #SEXEDPL

Szkoła #SEXEDPL z założenia ma być miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich. Młodzież i rodzice będą mogli porozmawiać z przedstawicielami fundacji i NGO-sów. Swoje stanowiska zaplanowali m.in. Grupa Ponton, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Społeczny Komitet ds. AIDS, IFMSA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja na każde z wydarzeń przez stronę www.evenea.pl. Pełen program wydarzenia możecie poznać TUTAJ.

źródło: materiały prasowe, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze