Škoda prezentuje pierwsze szkice swojego kompaktowego hatchbacka

Škoda prezentuje pierwsze szkice swojego kompaktowego hatchbacka

Ten dynamiczny model swoją światową premierę będzie mieć podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu. Dziś Škoda prezentuje szkice projektowe samochodu i materiał video, przedstawiający proces projektowania.

Škoda Vision RS to wyraz wizji przyszłych samochodów kompaktowych marki, utrzymanych w sportowym duchu RS. Na razie niewiele wiemy o szczegółach tego nowego modelu, ale już podczas przyglądania się tym pierwszym szkicom, można dostrzec, że kluczową rolę odgrywa w nim aerodynamika. Atrakcyjnego i zarazem nieco agresywnego charakteru dodaje przedni pas samochodu i wąskie reflektory.

Tył natomiast zdominowany jest przez dyfuzor oraz spojler dachowy z włókna węglowego. Jest tam też dużo karbonowych elementów - m.in. zderzak i progi. Ciekawy jest też kształt tylnych lamp, pod którym widzimy przetłoczenie wcinające się pod taflę szyby,

fot. materiały prasowe Skoda

Nowy model wyraźnie nawiązuje do samochodów ze sportową duszą. Ma 4 356 milimetrów długości i 1 810 milimetrów szerokości. Jej wysokość wynosi zaledwie 1 431 milimetrów, a rozstaw osi 2 650 milimetrów. Przy okazji koncept wiele zdradza, jak prezentować będzie się kolejna generacja modeli RS tej marki.

źródło: materiały prasowe, tekst: A.R