Siedem warstw za ponad 27 tysięcy złotych. Tak wygląda zimowa kurtka od Balenciagi

Siedem warstw za ponad 27 tysięcy złotych. Tak wygląda zimowa kurtka od Balenciagi

Obawiacie się ostrej zimy? Jeżeli siarczysty mróz i ulice pokryte śniegiem do dla was scenariusz z koszmaru, a zimowe wieczory najchętniej spędzalibyście w domu, Balenciaga ma dla rozwiązanie, które nie tylko sprawi, że zapomnicie o przeszywającym kości chłodzie - wasze życie towarzyskie nabierze wręcz rumieńców. Wszystko za sprawą absurdalnie wyglądającej i absurdalnie drogiej kurtki. 

Prawda jest taka, że lato dobiega końca, a w sklepach pojawiają się już jesienne kolekcje. Nie inaczej jest w przypadku wielkich marek, których propozycje na zimniejsze miesiące są już mocno promowane w mediach społecznościowych i na platformach sprzedażowych. W przypadku Balenciagi znów mamy do czynienia z projektami, które mają szokować, kojarzyć się ze złym gustem i jednocześnie stać się natychmiastowym hitem internetu. Jednym z tych projektów jest zimowa kurtka złożona z siedmiu warstw.

Kurtka ma chronić przed ujemnymi temperaturami, jednak Demna Gvasalia nie poszedł utartym szlakiem wypełniając po prostu materiał puchem i innym ociepleniem. Kurtka składa się z warstw flanelowych koszul, bluzy z kapturem, polaru technicznego, a dodatkowo wzmocniona jest wierzchnim materiałem z dwiema kieszeniami, regulowanymi rękawami i ściąganym kapturem.

Oversizowa kurtka Balenciagi na pewno przykuje niejedno spojrzenie na ulicy. Trzeba się jednak zastanowić czy wydanie 7500 dolarów, czyli ponad 27 tysięcy złotych w czasach gdyby lata z roku na rok bywają coraz bardziej upalne, a zimy zdecydowanie łagodniejsze, ma sens.

źródło: Design Taxi/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze