Kurtka z “Odysei Kosmicznej” z kapturem-hełmem to must have tej jesieni

Kurtka z "Odysei Kosmicznej" z kapturem-hełmem to must have tej jesieni

Kultowa marka Undercover wypuściła na rynek kurtkę dla fanów wszystkiego, co związane z odkryciami astronomicznymi.

Japoński projektant Jun Takahashi, który dowodzi marką Undercover, już jakiś  czas temu zaprezentował swój najnowszy projekt nietypowej kurtki na sezon jesień/zima 2018. Jednak dopiero teraz okrycie weszło do sprzedaży i od samego początku wzbudza ogromne zainteresowanie wśród fanów mody, a także freaków na punkcie tematów kosmicznych. Dlaczego? Bo kurtka bezpośrednio nawiązuje swoim kształtem i naszywkami do kombinezonu astronauty, a także odwołuje się do jednego filmu o tej tematyce.

Największą innowacją zastosowaną w tym modelu jest kaptur, który po nasunięciu na głowę przypomina hełm astronauty. Jest wyposażony w specjalne, przezroczyste "gogle", które znajdują się na wysokości oczu. Jest to bardziej fajny gadżet, ale być może będzie mieć także swoje zastosowanie praktyczne podczas jesiennych wietrznych dni i zimowych śnieżnych zamieci.

Warto jednak przyjrzeć się także naszywkom umieszczonym w różnych miejscach na kurtce - na kapturze, rękawach i z przodu. Jedna z nich to wyszyty napis "Hall 9000", co bezpośrednio nawiązuje do nazwy fikcyjnego komputera opisanego w książce "2001: Odyseja kosmiczna" Arthura C. Clarke'a i w filmie o tym samym tytule.

Kurtki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych - "Bordeaux"i "Red". Ich cena to 10 tys. zł

źródło: hypebeast, tekst: A.R