Narodowa Galeria Sztuki w Londynie nawiązała współpracę… z producentem łóżek

Narodowa Galeria Sztuki w Londynie nawiązała współpracę... z producentem łóżek

Marka luksusowych łózek i materacy Savoir Beds postanowiła zaprosić do współpracy Narodową Galerię Sztuki w Londynie, aby stworzyć dla odwiedzających specjalnie miejsce do spania… ze sztuką. W ten sposób powstała kolekcja łóżek z niezwykłymi wezgłowiami, na których znalazły się najznakomitsze prace z londyńskiej galerii.

Do stworzenia kolekcji łóżek „Sleeping Beautiffuly” wykorzystano motywy z obrazów Jana van Huysuma, Gherarda di Giovanniego del Fora, Jana van de Cappelle i Claude’a Moneta. Jak możemy zobaczyć na zdjęciach (zwłaszcza tych zrobionych w przestrzeni muzeum) obrazy świetnie się wpisały w kształt mebla i mogą stanowić naprawę piękną ozdobę sypialni.

Jak zapewniają producenci, są oni w stanie stworzyć wybrane łóżko na zamówienie z dowolnie wybranym dziełem sztuki z londyńskiej galerii. Z pewnością największe zainteresowanie będą budzić obrazy największych mistrzów świata (w tym Botticelli, Leonardo da Vinci, Rembrandt, aan Gogh), ale instytucja może się pochwalić ponad 2300 dzieł sztuki z okresu od połowy XIII wieku do lat 1900, co oznacza, że wybór jest całkiem spory.

Jeśli chodzi o technikę wykonania nadruków na wezgłowiu, to potencjalni klienci mogą być spokojni o jakość. Przy opracowywaniu sposobu produkcji (z uwzględnieniem najnowszej techniki druku na materiale) nawiązano współpracę ze specjalistami od projektowania i tapicerowania. Poza tym każdy kupujący otrzyma certyfikat „autentyczności” dzieła, którą wystawia Narodowa Galeria w Londynie.

Zatem tego, kogo nie stać na oryginał Moneta, może chociaż zafundować sobie łóżko z motywem obrazu mistrza. Koszt takiego mebla to ok. 16 tys. funtów.

Zobacz też:

Każdy ma szansę mieszkać jak Don Draper. Lionsgate wyprzedaje rekwizyty i meble z planu Mad Mena

Teraz możesz mieć w swoim domu kawałek najlepszej restauracji świata. Duńska Noma wyprzedaje meble i inne przedmioty

Fendi prezentuje swój pierwszy projekt luksusowej kuchni

źródło: Designboom, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze