Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny Drone Awards 2018. Zobaczcie prace zwycięzców

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny Drone Awards 2018. Zobaczcie prace zwycięzców

Areofotografia staje się coraz bardziej popularna, czego dowodem są kolejne konkursy na najlepsze zdjęcia wykonane z lotu ptaka (m.in. ten organizowany przez firmę DJI i platformę Skypixel, która zrzesza miłośników podniebnej fotografii).

Tym razem najlepsze zdjęcia podniebne wyłonił konkurs Drone Awards Photo 2018, w którym biorą udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Konkurs jest też otwarty na zdjęcia wykonane z samolotów, helikopterów, balonów, lotni czy czegokolwiek, co unosi się nad ziemią.

Fotografia roku - Florian Ledoux

Jeśli chodzi o zwycięzcę to zaskoczenia nie było - znów za najlepsze zdjęcie został nagrodzony Florian Ledoux, który sfotografował płynącego niedźwiedzia polarnego na Grenlandii. To jest obraz nie tyle piękny ile bardzo znaczący - odwołuje się do postępujących zmian klimatycznych na świecie, o czym otwarcie mówi sam autor:

"Droga przyszła generacjo, mam nadzieję, że nadal będziemy mogli oglądać faunę na Arktyce taką, jaka jest teraz. Jest ona zagrożona w obliczu zmian klimatycznych. Byłem świadkiem wielu scen na łonie natury i mogę zagwarantować, że ta jest najpiękniejszą, jaką kiedykolwiek widziałem. Niesamowite i wyjątkowe ujęcie niedźwiedzia polarnego w Nunavut, w obszarze Baffina podczas kręcenia reportażu o dzikiej przyrodzie w Nunavut na Grenlandii."

Poznajcie pozostałych nagrodzonych fotografów w konkretnych kategoriach tematycznych. Dzięki takim kadrom możemy się przekonać, jak niesamowicie abstrakcyjnie może wyglądać świat widziany z góry.

I miejsce w kategorii "Abstrakcja" - Ovi D. Pop

I miejsce w kategorii "Natura" - Gabriel Scanu

I miejsce w kategorii "Ludzi" - Qinghua Shui

I miejsce w kategorii "Sport" - Vincent Riemersma

I miejsce w kategorii "Dzika przyroda" - Adam Barker 

I miejsce w kategorii "Miasto" - Francesco Cattuto

fot. Kirsten Tñuber
fot. Senrong Hu
fot. Yavor Michev
fot. Byron du Bois
fot. Anders Carlson
fot. Shihui Liu
fot. Gary Cummins
fot. Dhritiman Mukherjee

Jury dostrzegło również talent naszych rodaków. Patryk Morzonek został wyróżniony w kategorii Sport za zdjęcie "Basen", a Witold Ziomek w kategorii "Dzika przyroda".

Zobacz też:

Najlepsze zdjęcia roku robione iPhonem. Wśród laureatów konkursu są Polacy

Najlepsze zdjęcia w konkursie dla psich fotografów

źródło: Designboom, Autor: A.R