Kolejny Rolex Paula Newmana zostanie wylicytowany za miliony dolarów

Kolejny Rolex Paula Newmana zostanie wylicytowany za miliony dolarów

Całkiem niedawno sensację w aukcyjnym świecie wywołała sprzedaż Rolexa Daytona należącego do Paula Newmana. Zegarek został wylicytowany za rekordową sumę 17,8 miliona dolarów. Niedługo przekonamy się czy dobra passa sprzedających kultowe zegarki znanych aktorów trwa. Prestiżowy brytyjski portal z oryginalnymi, używanymi przedmiotami Xupes umieścił na swojej stronie internetowej ekskluzywnego Rolexa Daytona 6264 z żółtego, 18-karatowego złota. Ten klasyk również w przeszłości zdobił nadgarstek Paula Newmana, dlatego jego cena wywoławcza to 1,3 miliona dolarów.

Zegarek jest w doskonałym stanie, z zachowanymi wszystkimi funkcjami. Na cenę ma także wpływ fakt, iż wersja z żółtego złota była produkowana tylko przez trzy lata (od 1969-1972 roku). Niespotykany, cytrynowy kolor tarczy w połączeniu z przyciskami typu "pump-pusher", które użyte były tylko w kilku złotych Daytonach pod koniec lat 60. zanim Rolex na stałe wprowadził swój mechanizm Oyster, to cechy, które czynią ten model wyjątkowym.


Do tej pory do drugiego obiegu trafiły cztery Daytony 6264, co czyni ten egzemplarz dopiero piątym, który pojawi się w oficjalnej sprzedaży. Jeżeli chcecie uzyskać więcej informacji na temat złotego Rolexa Daytona 6264 i zapytać o zakup, kliknijcie tutaj.

źródło: Xupes/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze