Legendarna Husqvarna 400 Cross Steve’a McQueena trafi na aukcję

Legendarna Husqvarna 400 Cross Steve'a McQueena trafi na aukcję

Steve McQueen, znany jako "King of Cool", zapisał się w historii kina i w świadomości fanów motoryzacji. Jego role, tak samo jak pojazdy, którymi jeździł w kultowych filmach do dziś wzbudzają emocje. Na aukcjach często można spotkać unikatowe samochody, takie jak zaginiony Ford Mustang "Bullit" z filmu o tym samym tytule. Tym razem na nowego właściciela czeka motocykl Husqvarna 400 Cross z 1970 roku.

"Husqvarna 405 przy około 12 000 obr/min brzmi jak muzyka. Lubię zabrać moje dwa kółka na pustynię. Czuję wtedy, że żyję" - to słowa samego McQueena, które świadczą o tym, jak wielką miłością darzył tę markę motocykli. Husqvarna 400 Cross pojawiła się w nominowanym do Oscara dokumencie "On Any Sunday" z 1971 roku. Motocykl pochodzi z prywatnej kolekcji aktora, a swoją sławę zawdzięcza właśnie wspomnianej produkcji o życiu zawodowych motocyklistów oraz okładce Sports Illustrated, na której opalony McQueen bez koszulki prezentuje swoją wirtuozerię.

Okładka Sport Illustrated

Pojazd, który trafi na aukcję w Barber Motorsports Museum w październiku, będzie dostarczany wraz z obszerną dokumentacją, w tym kartą własności z Kalifornijskiego Departamentu Pojazdów Silnikowych, na której jako właściciel widnieje Solar Productions (firma produkcyjna McQueen), formularzem zgłoszeniowym do startu w Saddleback 500 Senior Race, a także ze szczęśliwą monetą upamiętniającą rok narodzin syna aktora, która została odkryta wewnątrz przezroczystego plastikowego etui schowanego między silnikiem a ramą.

To gratka dla fanów aktora i motocykli z ciekawą historią. Szacuje się, że motocykla zostanie sprzedany za około 100 tysięcy dolarów.

źródło: Dmarge/ autor: A.K