Na Allegro pojawił się nietypowy Fiat 125p. Takiego tunningu jeszcze nie widzieliście

Na Allegro pojawił się nietypowy Fiat 125p. Takiego tunningu jeszcze nie widzieliście

Swoim wyglądem bardziej przypomina amerykańskiego hot roda niż dobrze nam znanego Dużego Fiata, a jednak to ciągle polski klasyk z 1990 roku. Dostał on jednak tak bardzo zmodyfikowany, że ostatecznie stał się hybrydą wielu różnych modeli. W efekcie powstało auto, za którym oglądają się wszyscy przechodzący obok niego.

Przede wszystkim, model wygląda na dużo starszy niż jest w rzeczywistości – wszystko za sprawą świateł i elementów blacharskich pożyczonych z Fiata z lat 70. Tylne drzwi zostały zespawae, a dach obniżony o 15 cm. Duże wrażenie robi obniżone zawieszenie, 13-calowe chromowane felgi i głęboki, czarny kolor. Efektowny jest również skaj, którym obszyto dach.

Fotele również pokryto skajem. Natomiast deska rozdzielcza pochodzi z Opla Kapitana z 1954 roku, dzięki czemu wnętrze w ogóle nie przypomina tego z oryginalnego 125p. Jest tu nawet centralnie umieszczone lusterko wsteczne, które nadaje charakteru. W ogłoszeniu zaznaczono, że w samochodzie bez problemów mieszczą się 2 osoby do wzrostu około 185cm. Niestety, z powodu wyższego osadzenia, na tylnych siedzeniach usiądą tylko dzieci.

Jeśli chodzi o silnik, to tutaj nie wprowadzono zmian - pozostał czterocylindrowy motor benzynowy o pojemności 1,5 l i 80 KM mocy. Wystawca kierował się założeniem, że auto nigdy nie miało służyć do „wyścigów”, a poza tym zamontowany silnik jest praktycznie nowy, bo posiada jedynie około 30 tys. km przebiegu.

A dlaczego właściwie właściciel pozbywa się tego cacka? - W swojej kolekcji posiadam kilka egzemplarzy samochodów zabytkowych. Mieszkam za granicą i nie mam możliwości cieszenia się tym wyjątkowym projektem na co dzień. Decyzja o sprzedaży zapadła z ciężkim bólem serca. Auto jest w pełni sprawne, nie wymaga dużych nakładów finansowych. Zostało dopuszczone do ruchu drogowego, przez co może dać nowemu właścicielowi ogromną frajdę - czytamy w ogłoszeniu, które dostępne jest tutaj.

Auto jest wystawione za 37 700 zł., ale ze względu na niepowtarzalność tego projektu i wyposażenie (np. elektryczne szyby, autoalarm i radio) bylibyśmy skłonni tyle zapłacić.

źródło: moto.wp.pl

sznyt tygodnia

najnowsze