Conor McGregor dostanie rzeźbę ze swoją podobizną na 30 urodziny

Conor McGregor dostanie rzeźbę ze swoją podobizną na 30 urodziny

Z okazji trzydziestych urodzin legendy UFC, artysta Edgar Askelovic, lepiej znany jako Aspencrow, stworzył naturalnej wielkości rzeźbę Conora McGregora, nazwaną ATLAS. Dzieło, o wartości około 66 000 dolarów, zostanie przekazane McGregorowi z okazji okrągłego jubileuszu, a dwie inne rzeźby będzie można oglądać na wystawie zanim trafią do sprzedaży w londyńskiej galerii JD Malat.

"To zaszczyt, że Conor zaakceptował to jako prezent ode mnie" - mówi Aspencrow. "Jest fenomenem naszych czasów - nie tylko inteligentnym sportowcem, ale także wizjonerem."

Rzeźba przedstawia 30-letniego zawodnika, który wydostaje się z bloku marmuru. Podobno Aspencrow pracował nad rzeźbą przez pięć miesięcy, czego rezultatem jest 100 kilogramowy posąg powstały wyłącznie na podstawie zdjęć McGregora. Artystka z Birmingham wykorzystała silikon platynowy, proszek marmurowy, odporną na promieniowanie UV żywicę poliuretanową w miejscu oczu i prawdziwe włosy, by oddać charakterystyczną fryzurę i brodę Conora.

"Aby stworzyć dzieło, odniosłem się do starożytności, kiedy sportowcy uwieczniali się w rzeźbach jako bogowie. Połączyłem niektóre szczegóły z posągu Michała Anioła ze współczesnymi graffiti, aby uchwycić wrażliwość wojownika dzisiejszych czasów "- dodał Aspencrow. "Ludzie z naszego pokolenia wychowali się na graffiti, dlatego część tatuaży Conora pokazana jest właśnie w takiej formie".

ATLAS ma zostać wręczony McGregorowi na 30 urodziny, które odbędą się 14 lipca. Dwie pozostałe rzeźby można zobaczyć na wystawie w galerii JD Malat od 14 lipca do 30 września.

sznyt tygodnia

najnowsze