Pierwszym człowiekiem na Marsie będzie kobieta. Ta 17-latka poświęca wszystko dla pracy w NASA

Pierwszym człowiekiem na Marsie będzie kobieta. Ta 17-latka poświęca wszystko dla pracy w NASA

Wygląda na to, że wizja Ridleya Scotta o pierwszej wyprawie na Marsa jednak się nie sprawdzi. Pierwszym człowiekiem na tej planecie nie będzie inżynier botaniki, a kobieta, która przez wiele lat ma być przygotowywana do wyprawy kosmicznej. Mowa o 17-letniej Alyssie Carson z Baton Rouge w Luizjanie, która już teraz każdy dzień spędza w siedzibie NASA, aby być w pełni gotowa na lot planowany najszybciej w 2033 roku. Dziewczyna jest pierwszą osobą, która ukończyła NASA Passport Program we wszystkich 14 placówkach organizacji i zarazem najmłodszą, która ma certyfikat z Zaawansowanej Akademii Symulacji. Teraz Alyssa odbywa specjalne treningi dla astronautów, które możemy podglądać na jej instagramowym koncie (@nasablueberry).

Shallow Water Egress Training blindfolded. Day 1 a success

Post udostępniony przez Alyssa Carson (@nasablueberry)

Nastolatka marzy o pracy dla NASA od 3 roku życia - wtedy już z dużą pewnością w głosie oznajmiła swojemu ojcu, że będzie astronautką. Podobno inspiracją była dla niej kreskówka "Przyjaciele z podwórka", której bohaterowie wzięli udział w wyprawie na Marsa. – Oglądałam nagrania łazików lądujących na Marsie. Miałam w pokoju wielką mapę tej planety i ciągle się jej przyglądałam – wyznaje w rozmowie z "Teen Vogue".

Alyssa zdaje sobie sprawę, że całkowite poświęcenie się dla tej misji może w przyszłości przekreślić jej życie rodzinne. Podobno jest na to gotowa, a jak wróci z wyprawy, planuje uczyć innych albo nawet zostać prezydentem. Już teraz w swoich wystąpieniach motywacyjnych zachęca do podążania za marzeniami i propaguje wiedzę na temat lotów w kosmos.

źródło: Teen Vogue