Luwr organizuje zwiedzanie muzeum śladami Beyoncé i Jaya-Z

Luwr organizuje zwiedzanie muzeum śladami Beyoncé i Jaya-Z

6-minutowe wideo do piosenki "Apeshit" najpotężniejszego małżeństwa w showbiznesie, czyli Beyoncé i Jaya-Z to kolejne wizualne arcydzieło, których w ostatnich latach nie szczędzi nam Queen B. Klip został nakręcony w paryskim Luwrze, a tłem dla bezbłędnej choreografii i fenomenalnych stylizacji państwa Carter są największe dzieła sztuki, w tym Mona Lisa Leonarda da Vinci i Koronacja Napoleona Jacquesa-Louisa Davida.

Władze Luwru postanowiły skorzystać z popularności klipu i przez całe lato zamierzają organizować specjalne oprowadzania śladami Beyonce i Jaya-Z. Trasa zwiedzania obejmuje 17 obrazów i rzeźb, które zostały pokazane w teledysku. Na razie wycieczki dostępne są tylko w języku francuskim, ale być może wymagający turyści wymuszą na Luwrze zatrudnienie anglojęzycznego przewodnika, który oprócz ogromnej wiedzy na temat prezentowanych dzieł, będzie musiał wykazać się także znajomością popkultury. Wszystkie artystyczne referencje w klipie mają bowiem znaczenie.

Co ciekawe, klip Carterów nie jest pierwszym nakręconym we francuskim muzeum. W 2016 roku Will.i.am wypuścił teledysk do piosenki "Mona Lisa Smile", który również powstał w Luwrze. Władze muzeum oferowały wtedy podobne oprowadzania skupione wokół dzieł widocznych w klipie. Mamy jednak przeczucie, że tegoroczna oferta spotka się z dużo większym zainteresowaniem turystów i lokalnych mieszkańców Paryża.

źródło: YouTube

sznyt tygodnia

najnowsze