MINI Living pokazało miejską kabinę, którą można postawić na dachu wieżowca

MINI Living pokazało miejską kabinę, którą można postawić na dachu wieżowca

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o tym, żeby spędzić noc na dachu wieżowca, spodoba się Wam to rozwiązanie. W ramach odbywającego się w Los Angeles Festiwalu Designu firma MINI Living zaprezentowała kabinę miejską, którą ustawiono na dachu historycznego kompleksu handlowego ROW DTLA. Instalacja ma tylko 15 metrów kwadratowych, ale oferuje wszystko, czego potrzeba, aby wygodnie spać wśród drapaczy chmur.

Miejska kabina ma znaleźć się także w innych miastach na całym świecie, między innymi w Pekinie i Tokio. W każdym mieście struktura zostanie dostosowana przez lokalnych architektów do otoczenia.

"Pracujemy nad własną, bardzo odmienną interpretacją wspólnego życia w mieście. Naszym celem jest umożliwienie autentycznego poczucia wspólnoty, otwarcia drzwi i stworzenia przestrzeni publicznej " - wyjaśnia Esther Bahne, szef ds. strategii i innowacji MINI. "Nasze instalacje i wizjonerskie formaty mają na celu odkrycie całego szeregu nowych możliwości twórczego wykorzystania przestrzeni, a my wykorzystujemy to, czego się nauczyliśmy w praktyce, w formie prawdziwych projektów budowlanych."

Kabina w Los Angeles została zaprojektowana przez architektów z Freelandbuck Składa się z dwóch boksów zbudowanych z aluminiowej ramy, owiniętych przezroczystym poliwęglanem z nadrukowanym obrazem trzeciego pudełka, które wydaje się być widoczne przez konstrukcję. Trójwymiarowe powierzchnie graficzne tworzą różne kompozycje, gdy mieszkaniec porusza się we wnętrzu. Jest też wiszący ogródek, który tworzy kolejny poziom, zwiększając i podkreślając przestrzeń.

źródło: Mini Living

sznyt tygodnia

najnowsze