IKEA ogłasza współpracę z LEGO, adidasem i Solange Knowles

IKEA ogłasza współpracę z LEGO, adidasem i Solange Knowles

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości możemy się spodziewać jeszcze wielu kolekcji IKEA stworzonych we współpracy z czołowymi markami i niezależnymi projektantami. Po Tomie Dixonie, Teenage Engineering, Virgilu Abloh i STAMPD siły ze szwedzkim potentatem połączy LEGO, adidas i Saint Heron, marka należąca do Solange Knowles.

W przypadku adidasa możemy liczyć na kolekcję złożoną z akcesoriów do ćwiczeń w domowych warunkach. "Od  jakiegoś czasu mieliśmy adidasa na oku i odnieśliśmy wrażenie, że adidas miał podobne odczucia" - powiedział Markus Engman, szef designu w IKEA. "Faktem jest, że jeśli chcesz ćwiczyć w domu, jest to o wiele tańsze niż płacenie abonamentu na siłowni. Większość ludzi nie ma też czasu, więc łatwiej jest im ćwiczyć w domu." - dodał przedstawiciel IKEA.

Wspólnie z LEGO powstanie kolekcja zabawek dla całej rodziny. Wiadomość została ogłoszona w siedzibie IKEA w Szwecji, gdzie odbywała się impreza Democratic Design Day. Przedstawiciel LEGO powiedział: "Zabawa jest dla dzieci najistotniejsza. Chcemy zagwarantować rodzicom dużo więcej okazji do zabawy z dziećmi w domu".

Mniej wiadomo o sednie współpracy z Saint Heron. Na pewno będą to projekty oscylujące wokół designu i sztuki, które będą miały multifunkcyjne zastosowanie. "Sztuka współczesna to dziś ogromna część ludzkiego życia" - powiedział Marcus Engman. "W IKEA interesuje nas kreatywna przestrzeń między architekturą, designem, sztuką i muzyką oraz to, jak wprowadzenie tych elementów może ożywić domy wielu ludzi. Właśnie tę zależność chcemy zbadać razem z Saint Heron. "

Kolekcje IKEA i wymienionych marek mają trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Czekamy zatem na więcej szczegółów i nie możemy doczekać się rezultatu działań adidasa, Saint Heron i LEGO. A wy, na którą kolekcję czekacie najbardziej?

źródło: Highsnobiety

sznyt tygodnia

najnowsze