Pantone wybrało cztery najpopularniejsze kolory roku w fotografii podróżniczej

Pantone wybrało cztery najpopularniejsze kolory roku w fotografii podróżniczej

Pantone przeprowadził badania dotyczące najpopularniejszych kolorów w fotografii podróżniczej. Mowa oczywiście o zdjęciach, które mają przyciągać uwagę w mediach społecznościowych i generować niezliczoną ilość lajków. Okazało się, że influencerzy, których konta są szczególnie popularne ze względu na content, jaki serwują codziennie swoim obserwatorom, skłaniają się ku kilku specyficznym barwom. We współpracy z Visit Carlsbad i HireInfluence udało się ustalić, że w tym roku na instagramowym feedzie będziemy najczęściej widzieć te kolory: "Island Paradise", "Salmon", "Eden" i "Brandied Melon".

Poetyckie nazwy zwiastują, iż wybrane przez Pantone i tysiące influencerów z całego świata barwy, działają na wyobraźnię użytkowników social mediów.

"Począwszy od oceanu i laguny po faliste zielone wzgórza i piękne zachody słońca, kolory wyłonione w badaniu Colors Of Travel 2018 roku, oddaję nadmorskie piękno, swobodną elegancję i niezobowiązujący glamour połączony z przyjazną rodzinom rozrywką na świeżym powietrzu, z której słynie Carlsbad (przy.red. miasto w Kalifornii)"- mówi Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Colour Institute.

Brandied Melon
Salmon

"Island Paradise" to odcień wody, który symbolizuje ucieczkę do raju pełnego piaszczystych plażach. "Eden" to ton leśno-zielony, który wprawia w dobre samopoczucie. "Salmon" to kolor rafy koralowej, który reprezentuje majestatyczne odcienie wieczornego nieba, a "Brandied Melin" to odcień związany z ziemią i naturą - przykładem mogą być dzikie kwiaty i łąka, na które patrzenie wprowadza wewnętrzny spokój.

Island Paradise
Eden

 

Celem badania jest określenie kolorów, które są najbardziej atrakcyjne dla podróżujących Millennialsów, ponieważ to oni zawsze szukają najatrakcyjniejszych lokalizacji, które będą wyglądać spektakularnie na zdjęciach na Instagramie.

źródło: Hypebea