Tak wygląda biuro Kanye Westa, w którym powstają kolekcje Yeezy

Tak wygląda biuro Kanye Westa, w którym powstają kolekcje Yeezy

Nie będziemy pisać o ostatnich kontrowersjach dotyczących Kanye Westa. Mamy nadzieję, że jego skandaliczne wypowiedzi i dziwne zachowania to tylko część artystycznego performance'u, a jak wiadomo raper jest bardzo płodnym twórcą, który sukcesywnie podbija kolejne dziedziny sztuki i designu, robiąc przy tym dobry biznes. Ostatnio ogłosił, że będzie projektował meble. Jednym z jego najbardziej spektakularnych sukcesów wciąż  pozostaje współpraca z adidasem przy marce Yeezy. Zaglądając do wnętrz studia, w którym powstają projekty, możemy przekonać się jaki styl w architekturze preferuje Ye i być może przewidzieć, czego możemy się spodziewać po Yeezy Architecture.

Nowa siedziba YEEZY w Calabasas w Kalifornii to dwupiętrowy betonowy budynek z lat 70., którego powierzchnia biurowa wynosi ponad 1300 metrów kwadratowych. Znajduje się też tam sale projektowe i produkcyjne, szwalnie oraz studio nagraniowe.

Zgodnie z minimalistyczną estetyką kolekcji, YEEZY HQ również przyjęło surowy charakter, w którym dostrzec można wpływy brutalizmu i postmodernizmu. "Chodzi o to, aby patrzeć na mało ciekawe obiekty w inny sposób i nadawać zupełnie nowy kontekst rzeczom, które kiedyś uważaliśmy za brzydkie" - powiedział współpracownik Kanye Westa, Willo Perron, o nowym stylu centrali.

Wnętrze biura jest w większości wykończone na czarno. Dominuje beton i pomalowane drewno. W oczy rzucają się duże regały,  wykonane na zamówienie monochromatyczne meble i polerowane betonowe podłogi. Wszystko to jest oświetlone przez surowe, fluorescencyjne oświetlenie.

Jak się wam podobają takie warunki pracy? Myślicie, że w takim miejscu łatwo wyzwala się kreatywność?

źródło: Highsnobiety