Wszyscy kochają SUV-y. My przyglądamy się tym najbardziej luksusowym

Wszyscy kochają SUV-y. My przyglądamy się tym najbardziej luksusowym

Moda na SUV-y zapanowała na dobre. Niedługo swoją wersję zaprezentuje Ferrari (chociaż w tym wypadku będziemy mieć do czynienia z FUV-em), lada moment zobaczymy Rolls-Royce'a Cullinan bez kamuflażu, a Urus od Lamborghini zrobił ostatnio więcej zamieszania niż premiery Tesli. Postanowiliśmy wziąć na tapetę te najbardziej luksusowe modele, które oferują kierowcom coś więcej niż napęd na cztery koła. W naszym zestawieniu liczy się design i klasa.

Jaguar F-Pace

Pierwszy SUV od Jaguara i jak można się spodziewać po brytyjskiej marce, nie brakuje mu stylu. Kompaktowy samochód nadaje się do codziennej jazdy i urzeka praktycznością. Nam podoba się mocna sylwetka i inspiracja modelem F-Type.

Tesla Model X

Nie mogliśmy pominąć Tesli. Nie tylko dlatego, że wyjątkowo przyjemnie się na nią patrzy, ale też dlatego, że imponuje nam jej szybkość. Model X rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy.

Range Rover Velar

Ostatnio zdobył nagrodę Car Design Of The Year i w ogóle nas to nie dziwi. Velar wciąż wygląda jak typowy Range Rover, ale ma w sobie pewien rodzaj subtelności i wyrafinowania.

Maserati Levante Trofeo 

Jest piękny i mocny, pełen włoskiego stylu, który od razu rzuca się w oczy po wejściu do kabiny. Szkoda tylko, że Maserati planuje wypuścić ograniczoną liczbę egzemplarzy Levante Trofeo.

Rolls-Royce Cullinan 

Premiera długo oczekiwanego SUV-a od Rolls-Royce'a będzie miała miejsce już jutro, 1o maja. Póki co, powołamy się na wizualizacje, które zdradzają jak może wyglądać Cullinan bez kamuflażu. Już teraz wiemy, że będzie na co popatrzeć.

Lamborghini Urus

Lamborghini wywołało sporo zamieszania premierą swojego SUV-a. Kurz już opadł, ale wrażenia pozostają takie same. Urus jest mocniejszy, szybszy i bardziej luksusowy niż propozycje konkurencji. Tak przynajmniej twierdzą Włosi.

sznyt tygodnia

najnowsze