W Tyrolu powstało interaktywne muzeum Jamesa Bonda pełne szybkich samochodów

W Tyrolu powstało interaktywne muzeum Jamesa Bonda pełne szybkich samochodów

Wspinając się na wysokość 3050 metrów nad poziomem morza oczekujemy zapierających dech widoków, obcowania z naturą w najczystszej formie i porządnych zakwasów na drugi dzień. Nie twierdzimy, że wszystko powyższe nie będzie rezultatem wspinaczki w austriackich Alpach, jednak w miasteczku Sölden czekać będzie na nas jeszcze jednak atrakcja.

Popularna, turystyczna miejscowość stała się domem dla muzeum Jamesa Bonda. 007 Elements zlokalizowane jest na górze Gaislachkogl i poświęcone jest głównie ostatniej części przygód Agenta Jej Królewskiej Mości "Spectre", która kręcona była między innymi w Sölden.

Za projektem stoi dyrektor artystyczny Neal Callow, pracujący przy "Casino Royale", "Quantum of Solace", "Skyfall" i "Spectre" oraz Tino Schaedler, szef działu designu w Optimist Inc. Rezultatem ich współpracy jest interaktywne muzeum, w którym zwiedzający mogą liczyć na immersyjne doświadczenia, które przybliżą im proces kręcenia filmów.

"Naszym celem w 007 ELEMENTS jest opowiedzenie o tworzeniu filmów o Bondzie w sposób ultranowoczesny, wciągający i pełen emocji" - wyjaśnia Callow. "Chcemy wykorzystać tę niesamowitą lokalizację, aby zabrać naszych gości do miejsca, w którym działy się wydarzenia z filmu i ożywić te historie w wyjątkowy i niezapomniany sposób."

Oprócz przepięknych widoków oglądanych ze szczytu góry, z zapartym tchem będzie można podziwiać luksusowe auta. Astony Martiny nie są jedynymi pojazdami, które za kierownicą gościły takich gentlemanów, jak Roger Moore, Sean Connery, Pierce Brosnan i Daniel Craig. Jaguar Land Rover także użyczał swoich pojazdów, które pojawiły się  w 9 z 26 filmów o Bondzie. W muzeum znajdować się będzie wystawę JLR-ów ze wspomnianych produkcji, a wśród Land Rover Defender, Range Rover Sport SVR oraz elektryczny Jaguar I-Pace (wszystkie pojawiły się w "Spectre"). Atrakcją będzie też koncept Jaguara C-X75 wart 1,5 miliona funtów, który przewiózł Bonda ulicami Rzymu w scenie pościgu w ostatniej części.

007 Elements w Austrii to z pewnością punkt obowiązkowy dla wszystkich fanów kina akcji, pięknych samochodów i agenta 007. Więcej informacji na temat obiektu znajdziecie tutaj.

źródło: 007 Elements

sznyt tygodnia

najnowsze