Na zaproszenie Gucci, 15 artystek stworzyło ilustracje, których tematem przewodnim jest kobiecość

Na zaproszenie Gucci, 15 artystek stworzyło ilustracje, których tematem przewodnim jest kobiecość

Gucci dodało nowy, obłędny zapach do swojej oferty. Dobrze znane perfumy Gucci Bloom trafiły na półki sklepowe w odświeżonej, wiosennej wersji pod nazwą Bloom Acqua Di Fiori. Włoski dom mody postanowił promować zapach przede wszystkim na Instagramie i w tym celu zaprosił do współpracy 15 ilustratorek z całego świata, które przedstawiły swój punkt widzenia na kwestie kobiecości, dojrzewania, przyjaźni i poznawania swojego ciała.

Langley Fox Hemingway, Frances Cannon, Emma Allegretti, Joy Miessi, Joana Avillez, czy Fee Greening to niektóre z artystek, których talent został zauważony przez Gucci. Każda z nich dostała wolną rękę i mogła stworzyć swoją własną interpretację zapachu Acqua Di Fiori. Wśród prac znajdziemy więc ilustracje przedstawiające butelkę perfum, składniki perfekcyjnego zapachu, motywy kwiatowe, czy też sceny z życia młodych kobiet, które zainspirowały lub mogłyby wybrać Acqua Di Fiori dla siebie.

Taki ruch nie jest przypadkowy, bowiem sam zapach stworzony pod czujnym okiem dyrektora kreatywnego marki Alessandro Michele, przez mistrza perfumerii Alberto Morillasa to wypełniony kwiatowymi nutami ukłon w stronę autentyczności, radości i siły witalnej kobiet. Woń tuberozy, jaśminu i zagadkowej rośliny Rangoon Creeper ma sprawiać, że poczujemy się jak w tajemniczym ogrodzie.

Zobaczcie wszystkie ilustracje na Instagramie marki.

 

źródło: Instagram

sznyt tygodnia

najnowsze