Lamborghini Countach – Lambo, które zdefiniowało lata 80.

Lamborghini Countach - Lambo, które zdefiniowało lata 80.

Jeżeli czujecie nostalgię za minionymi dekadami, a zwłaszcza za szalonymi (i kontrowersyjnymi stylistycznie) latami 80., znaleźliśmy sposób na to, by ukoić trochę waszą tęsknotę. Nie namawiamy was do spontanicznych zakupów -  chyba, że macie na koncie wolne kilka milionów dolarów. Wierząc w terapeutyczną moc zdjęć zachęcamy was do obejrzenia tego przepięknie kanciastego Lamborghini Countach - auta, które obok Ferrari Testarossa, zdefiniowało motoryzację ponad 30 lat temu.

W 1980 roku, szwajcarski dealer Lamborghini, Max Bobnar zbudował dwa prototypy Twin Turbo Countach. Jeden jest częścią kolekcji Lamborghini w Niemczech, a drugi, piękny Red Metalic Low Body LP400 S, został zakupiony przez Curated, firmę zajmującą się łączeniem kolekcjonerów z dealerami klasyków. W 1982 r. Bobnar zatrudnił technika Lamborghini, Franza Alberta, który miał zamienić jego samochody w kolekcjonerskie perełki o ogromnej wartości.

Albert podjął się zadania, jednocześnie pozostawiając wszystko na swoim miejscu. Samochód wciąż ma oryginalne wnętrze, opony Pirelli P7R, oryginalne pasy wyścigowe i ten sam czerwony lakier, którego nie tknął ząb czasu.

Zazwyczaj furorę na aukcjach robią starsze samochody, jednak Lamborghini Countach to samochód kultowy. Ten egzemplarz jest dodatkowo podrasowany przez silnik twin turbo i na pewno znajdzie się wielu chętnych na czerwoną bestię.

źródło: Curated