Porsche 400 R Gunther Werks powstało na bazie kultowego Porsche 993

Porsche 400 R Gunther Werks powstało na bazie kultowego Porsche 993

Gunther Werks skonstruowało przepiękne Porsche 400 R na bazie kultowego Porsche 911 trzeciej generacji, które znacie pewniem pod numerem 993. Seria tych samochodów była produkowana przez niemiecki koncern motoryzacyjny w latach 1993-98 i stanowiła lepszą wersję swojego poprzednika (994). Każdy ze skonstruowanych egzemplarzy zyskał bardziej opływowy typ nadwozia, mocniejszy silnik, lepsze hamulce i napęd na cztery koła.

Pod maską Porsche 993 w podstawowej konfiguracji znalazł się potężny 3.6-litrowy silnik o mocy 272 KM, który z kolejnymi latami stawał się jeszcze mocniejszy, bo inżynierowie odpowiedzialni za tę wspaniałą maszynę dodawali jej kolejnych koni mechanicznych. Mając więc do dyspozycji projekt kultowego wozu, jakim bez wątpienia jest Porsche 993, nie trzeba wiele, by na jego bazie stworzyć ponadczasowe dzieło motoryzacji.

Porsche 400 R Gunther Werks wyraźnie więc przypomina linię bazową 993, ale według producenta, unowocześniona wersja jest zwyczajnie lepsza. Głównie dlatego, że każdy egzemplarz, który kiedykolwiek wyjdzie z garażu Gunther Werks będzie spersonalizowany, mocniejszy, lepszy pod każdym względem i bardziej sztywny od oryginału. Musicie jednak wiedzieć, że nie wyjdzie ich za wiele. Warsztat opuści zaledwie 25 ręcznie montowanych Porsche 400 R, a cena każdego egzemplarza wyniesie co najmniej 525 tysięcy dolarów.

Czy warto zapłacić tyle pieniędzy za samochód? Odpowiedź brzmi: oczywiście tak, bo 400 R nie jest zwykłym autem. Raz, że to Porsche, a dwa, że pod jego maską znajdziemy 4-litrowy silnik V6 o mocy 400 KM, który pozwoli kierowcy cieszyć prędkością i równą jazdą w najlepszym wydaniu, jakie tylko możemy sobie wyobrazić. Poza tym Porsche 400 R to również oryginalne siedzenia kubełkowe spotykane w Porsche 993 oraz wiele więcej.

Całość została poddana jedynie delikatnym przeróbkom, nadając limitowanej generacji nieco świeżości. Do tego Gunther Werks zapewnia swoim klientom możliwość dopasowania wnętrza do indywidualnych potrzeb i preferencji. Klienci mogą więc wybrać kolor tapicerki, elementy wykończenia z włókna węglowego i aluminiowe akcesoria.

Jeśli jednak chcecie, aby Porsche 400 R Gunther Werks było Wasze, musicie się pospieszyć. Przypomnijmy, że producent zmontuje zaledwie 25 takich egzemplarzy.

 

źródło: Hiconsumption/ autor: Adam Sawicki

sznyt tygodnia

najnowsze