Morgan Motor Company wypuści osiem ręcznie skręcanych Aero GT

Morgan Motor Company wypuści osiem ręcznie skręcanych Aero GT

Morgan Motor Company to brytyjski producent ręcznie wytwarzanych klasycznych samochodów sportowych, który od 1909 do 2003 roku zmontował zaledwie 516 aut. Teraz wypuści na rynek serię ośmiu ekskluzywnych Morgan Aero GT. Jest na co popatrzeć.

Na razie warsztat brytyjskiego koncernu motoryzacyjnego opuścił pierwszy ekskluzywny Morgan Aero GT, chociaż inżynierowie zmontują jeszcze siedem egzemplarzy tego auta. Jednak żaden z nich nie trafi w Wasze ręce, bo każdy egzemplarz został sprzedany na długo przed ich wyprodukowaniem, a spółka nie zamierza zwiększać liczby limitowanej serii luksusowych i sportowych pojazdów. Morgan Aero GT ma być bowiem ekskluzywnym towarem dostępnym jedynie dla nielicznych, którzy cenią sobie indywidualne podejście.

Okazuje się bowiem, że każdy z ośmiu pojazdów będzie różnić się detalami. Brytyjski koncern motoryzacyjny chce, aby kabiny jego wozów były unikalne, dlatego na specjalne zamówienie klientów ręcznie wykonuje wszystkie dodatki jakie mają znaleźć się wewnątrz auta. Ręcznie na przykład maluje szwy na tapicerce i wykonuje drewniane elementy na desce rozdzielczej. Reszta w środku ma przypominać wykończenie jakie można zobaczyć w poprzednich wersjach pojazdów sygnowanych przez Morgan Motor Company.

Sportowe fotele i obicie drzwi oczywiście będzie wykonane z wysokiej jakości skóry. Na tym jednak na pierwszy rzut oka kończy się wszystko, co Brytyjczycy mogą zaoferować swoim klientom, bowiem pod maską Morgan Aero GT nie znajdziemy potężnego silnika i dużej mocy. Po wciśnięciu pedału gazu w podłogę wcale nie wgniecie nas w fotel, ale i nie o to chodzi w tym samochodzie. Aero GT przede wszystkim ma się świetnie prezentować.

W każdym z ośmiu pojazdów znajdzie się ten sam 4.8-litrowy silnik V8 o mocy 367 KM, który moglibyśmy spodziewać się daje kopa – nie daje. Morgan Aero GT rozpędzie się do setki w 4,5 sekundy i „zamknie szafę” z prędkością około 273 km/h. Oczywiście wiele aut produkcyjnych nie może pochwalić się takimi osiągami, ale od serii samochodów, które mają powstać w liczbie ośmiu sztuk i kosztować najmarniej 510 tysięcy złotych, oczekiwalibyśmy czegoś więcej.

Niemniej nadal uważamy, że Morgan Aero GT to świetny samochód, piękny design no i kawał historii sięgającej 1909 roku.

źródło: Morgan Motor Company/ autor: Adam Sawicki

sznyt tygodnia

najnowsze