Pierwszy luksusowy hotel w kosmosie powstanie już w 2021 roku. Cena pobytu to 9,5 miliona dolarów

Pierwszy luksusowy hotel w kosmosie powstanie już w 2021 roku. Cena pobytu to 9,5 miliona dolarów

Marzą się wam intergalaktyczne wakacje? Nic prostszego! Wkrótce taka atrakcja będzie na wyciągnięcie ręki (no, prawie) za sprawą hotelu Aurora Station, który już w 2021 roku otworzy Orion Span. Luksusowy hotel będzie mieścił się na orbicie Ziemi, a pobyt w nim będzie obejmował 12 dni. 

Plany zbudowania hotelu Aurora zostały przedstawione na konferencji Space 2.0 w San Jose w Kalifornii. "Rozpoczynamy prace nad pierwszym luksusowym hotelem kosmicznym w przystępnej cenie" - powiedział Frank Bunger, założyciel i Dyrektor Generalny Orion Span. Sformułowanie "przystępna cena" to raczej luźny termin pozostawiający duże pole do interpretacji. 12-dniowy pobyt w hotelu i trzymiesięczny trening przygotowawczy to koszt rzędu 9,5 miliona dolarów! Być może Bunger użył takiego określania dla porównania jego oferty z ofertą prywatnych wycieczek na Międzynarodową Stację Kosmiczną, za które najbogatsi ludzie świata potrafili płacić od 20 do 40 milionów dolarów.

Według Space, Aurora Station będzie mniej więcej wielkości dużej, prywatnej kabiny odrzutowej i będzie orbitować na wysokości 322 kilometrów ponad ziemią. Luksusowy hotel kosmiczny będzie przyjmował czterech gości i dwóch członków załogi jednocześnie.

"Naszą długoterminową wizją jest sprzedaż faktycznej powierzchni w nowych modułach" - podsumował Bunger. "Nazywamy to kosmicznym condo, w którym będzie można zamieszkać. Taka jest wizja przyszłości - aby stworzyć trwałe mieszkanie dla ludzi na orbicie LEO ".

Dalibyście się namówić na lot w kosmos i spędzenie 12 dni w luksusowej kabinie, gdyby cena nie grała roli? My nie wahalibyśmy się nawet przez moment.

źródło: Orion Span

sznyt tygodnia

najnowsze