Lodziarnia z Mielca została uznana za jedną z najpiękniejszych na świecie

Lodziarnia z Mielca została uznana za jedną z najpiękniejszych na świecie

Magazyn Wallpaper docenił polską lodziarnię Dudek z Mielca umieszczając ją w prestiżowym rankingu najlepiej zaprojektowanych obiektów tego typu na świecie. Brytyjska publikacja dobrze znana jest wszystkim fanom designu i architektury, dlatego takie wyróżnienie to z pewnością gwarancja długich kolejek po zimne przysmaki.

Za projekt lodziarni odpowiedzialne jest studio Pigalopus, czyli Malwina Borowiec i Karolina Chodur. Projektantki stworzyły miejsce, w którym już trzecie pokolenie wytwarza domowe lody - pierwsza lodziarnia Dudek zaczęła swoją działalność 1986 roku. Nowy lokal utrzymany jest w pastelowych barwach, przeważa głównie mięta z akcentami różu. Ciekawym pomysłem są wzory na kafelkach i witrynie wycięte z folii holograficznej, dzięki której do pomieszczenia wpada światło odbite od różnokolorowych skrawków tworząc zaskakujący efekt świetlny.

Wcześniej w miejscu lodziarni znajdowała się księgarnia. Konieczne było powiększenie witryny i zbudowanie ogródka dla gości. Lokal nawiązuje charakterem do tradycji firmy Dudek, a jednocześnie ma nowoczesny styl utrzymany w najgorętszy designerskich trendach.

Gratulujemy sukcesu i cieszymy się, że polski design jest doceniany na świecie. Ostatnio pisaliśmy także o wrocławskiej restauracji Campo, która może poszczycić się tytułem najlepiej zaprojektowanej restauracji świata.

źródło: Property Design

sznyt tygodnia

najnowsze