Range Rover Velar z tytułem World Car Design Of The Year 2018

Range Rover Velar z tytułem World Car Design Of The Year 2018

Dla wielu może to być zaskakująca informacja, wielu może się nie zgodzić, inni będą zadowoleni z faktu, że główną nagrodę w samochodowym konkursie piękności zgarnęło auto funkcjonalne i takie, które nie jest przeznaczone tylko do podziwiania. Zgodnie z werdyktem ogłoszonym podczas New York International Auto Show, Range Rover Velar zdobył najważniejszą nagrodę w konkursie World Car Awards 2018 i został nazwany "najpiękniejszym samochodem na planecie" [sic]. Nagroda World Car Design of the Year należy zatem do Land Rovera.

Jury zwróciło uwagę na sposób, w jaki Velar zachowuje charakterystyczny dla samochodów Range Rovera styl, a jednocześnie wyróżnia się zaktualizowaną, nowoczesną formą.

"Velar to nowy poziom wyrafinowanego stylu Range Rovera. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, nie zauważamy masywnych form i detali, a jednocześnie w przemyślany sposób zachowano prawdziwe DNA Range Rovera" - powiedział jeden z jurorów Sam Livingstone, założyciel firmy konsultingowej Car Design Research.

Model Velar, który trafił do sprzedaży latem 2017 r., to czwarty Range Rover, który zostanie wprowadzony na rynek przez Land Rovera. Według firmy został zaprojektowany, aby wypełnić lukę pomiędzy mniejszym Range Roverem Evoque i większym Range Roverem Sport.

Co myślicie o takim werdykcie nowojorskiego jury? Czy Range Rover Velar faktycznie zasłużył na miano "najpiękniejszego samochodu świata"? Chociaż jesteśmy wielkimi fanami Range Roverów i podziwiamy design zgrabnych SUV-ów, to taka opinia wydaje nam się lekko na wyrost.

źródło: Land Rover