Wybierzcie się w podróż przeszklonym pociągiem do Machu Picchu

Wybierzcie się w podróż przeszklonym pociągiem do Machu Picchu

Do niedawna Inca Rail, przewoźnik kolejowy w Peru, oferował turystom odwiedzającym Machu Picchu, słynne miasto Inków położone na wysokości ponad dwóch tysięcy metrów i jeden z siedmiu cudów świata, podróż w jednym z trzech wagonów: Executive, First Class i Presidental. Każdy, chociaż prezentuje się świetnie i zabierze nas dokładnie w to samo miejsce – do miasteczka Aguas Calientes, skąd turyści ruszają, aby zwiedzać przepiękne Machu Picchu – nie umywa się do czwartego wagonu, który Inca Rail właśnie udostępnił.

Nowy wagon nazywa się Machu Picchu 360° i znacznie się różni od tych, do których do tej pory mogliśmy wsiąść i dojechać do celu. Przewoźnik zadbał o to, aby wagon był w pełni przeszklony. Znajdziemy w nim więc ogromne okna i, co robi największe wrażenie, dach ze szkła, dzięki któremu możemy podziwiać okolicę niemal w 360°. Poza tym możemy pobrać aplikację mobilną, która uatrakcyjni nam podróż, bo zapewni między innymi garść informacji o kulturze i historii widoków podziwianych zza okien oraz pozwoli zamówić posiłek (serwowane dania różnią się w zależności do pory roku).

Machu Picchu 360° jest także wyposażony w port USB, dzięki czemu podłączymy do sieci smartfon lub naładujemy baterię w aparacie, abyśmy mogli dalej fotografować krajobrazy. Jeśli jednak przepiękne widoki zza okien nam nie wystarczą, zawsze będziemy mogli wyjść na zewnątrz wagonu (do specjalnego punktu widokowego) i bez przeszkód obserwować stamtąd okolicę i rozkoszować się górskim powietrzem.

Pierwszy kurs, jaki zrealizowało Machu Picchu 360° od Inca Rail, odbył się pierwszego marca. Zgodnie z zapowiedzią przewoźnika, skład kolejowy będzie kursować codziennie na dwóch trasach: pomiędzy Poroy i Machu Picchu oraz Ollantaytambo i Machu Picchu i będzie w stanie przetransportować 248 turystów. Podróż pociągiem tego typu nie będzie jednak tania, bo bilet ma kosztować 78 dolarów, czyli mniej więcej 266 złotych. Z drugiej strony nie jest to na tyle wysoka kwota, aby odmówić sobie tej przyjemności i nie podziwiać z okien przeszklonego wagonu przepięknych widoków w Peru.

źródło: Travel Pulse/ autor: Adam Sawicki

sznyt tygodnia

najnowsze