Audiowood x Uncrate Barky to przepiękny drewniany gramofon

Audiowood x Uncrate Barky to przepiękny drewniany gramofon

Każdy drewniany gramofon wyprodukowany przez Audiowood prezentuje się świetnie i jest niepowtarzalny, a co za tym idzie, nie znajdziemy dwóch identycznie wyglądających urządzeń. To właśnie ta niepowtarzalność i świetny wygląd sprawiają, że gramofon jest wyjątkowy. Widać to od razu patrząc na podstawę urządzenia. Wykonano ją z solidnego kawałka drewna, które pozyskano z drzewa jesionu – ma ono zresztą inne zastosowanie.

Jesion wykorzystuje się bowiem nie tylko do produkcji sprzętu muzycznego, ale także stosuje do wytwarzania instrumentów muzycznych oraz używa w stolarstwie do pozyskiwania elementów na meble, a niekiedy nawet służy do produkcji napojów alkoholowych, np. we Francji i w Belgii. Projektanci z Audiowood znaleźli kolejne zastosowanie drzewa jesionu, dzięki czemu podstawa gramofonu jest nieco surowa, ale przy tym elegancka i naturalna. Nie pozbawili jej kory otulającej drewno i nie ingerowali w charakterystyczny układ słojów.

Wręcz przeciwnie – zabezpieczyli drewno kładąc na nie warstwę lakieru poliuretanowego i specjalny wosk. Potem przymocowali do podstawy szklany talerz, na który kładzie się płyty winylowe oraz zainstalowali wysokiej jakości ramię RB330. Współpracuje ono z wkładką gramofonową Rega Elys2, która według producenta, posiada doskonałą igłę eliptyczną oraz niestandardowe, równoległe cewki bezrdzeniowe spotykane w droższych produktach.

Wszystko to ma sprawić, że drewniany gramofon nie tylko będzie pięknie prezentować się na półce w domu, ale równie dobrze będzie brzmieć. Audiowood x Uncrate Barky nie jest jednak tani: kosztuje bowiem 2,5 tysiąca dolarów, czyli ponad 8 tysięcy złotych. Biorąc to pod uwagę możemy stwierdzić, że drewniany gramofon nie jest przeznaczony dla osób, których zadowala jakość muzyki odsłuchiwana na przykład na słuchawkach lub odtwarzana z telefonu. Audiowood x Uncrate Barky dedykowany jest bardziej wymagającym miłośnikom muzyki.   

Jeśli jednak lubicie otaczać się muzycznym sprzętem wysokiej jakości, to z pewnością przypadną Wam do gustu głośniki sygnowane przez brytyjską firmę Marshall. We wrześniu minionego roku pisaliśmy, że stworzyła ona nowoczesne głośniki wzorowane na styl retro. Przykładem jest model Acton Multi-Room, który mimo że nie ma imponujących rozmiarów, brzmi świetnie.

źródło: Uncrate/ autor: Adam Sawicki