10 najbardziej luksusowych kawiarni na świecie

10 najbardziej luksusowych kawiarni na świecie

Kawiarnie - małe osiedlowe, w których barista mówi nam po imieniu, sieciówki, które czasem są ostatnią deską ratunku, modne coffee shopy, w których kawę parzy się alternatywnymi metodami, czy tradycyjne, do których wpada się na domowe ciasto. Wszyscy kawosze mają swoje ulubione miejscówki, w których kawa smakuje najlepiej. W ostatnich latach kawiarnie upodobali sobie także freelancerzy. Widok osoby siedzącej samotnie przy stoliku z laptopem nikogo nie dziwi, tym bardziej długie kolejki osób, które wpadają po aromatyczny kubek kawy w drodze do pracy.

Chwytając papierowy kubek z parującą kawą, raczej nie zastanawiamy się, kiedy to wszystko się zaczęło.  Początki powstania pierwszych kawiarni sięgają XV wieku. To wtedy na terenie Imperium Osmańskiego zaczęto delektować się czarnym naparem. W XVII wieku kawiarniany trend objął Europę, a w krótkim czasie także Amerykę Północną. Wówczas były to miejsca spotkań intelektualistów, artystów i szeroko pojętej bohemy. To tam prowadzono najbardziej zaciekłe debaty.

Dziś trudno wyobrazić sobie grupę ludzi, którzy wykrzykują swoje opinie w Starbucksie, nie zwracając uwagi na resztę gości. Mimo to, rola kawiarni w dzisiejszym świecie nie zmieniła się od czasów baroku. To wciąż miejsca spotkań z przyjaciółmi, załatwiania interesów, czy po prostu relaksu. Są jednak takie kawiarnie, do których nie wchodzi się prosto z ulicy z laptopem pod pachą.

Oto 10 najbardziej ekskluzywnych kawiarni na świecie.

10. Vogue Cafe Moscow

Otwarta w 2003 roku kawiarnia, to ulubione miejsce miłośników mody. Oprócz stylowego wnętrza, przyciąga doskonałą kuchnią będącą połączaniem nowoczesnych smaków z tradycyjnymi rosyjskimi specjałami. Co powiecie na sałatkę z łososiem, czarnym dorszem i liśćmi bambusa?

9. Antico Cafe Greco w Rzymie

Otwarta w 1760 roku kawiarnia jest najstarszą w mieście i drugą najstarszą we Włoszech. Pierwszy właściciel był Grekiem, stąd ostatni człon nazwy. Dziś to miejsce odwiedzane przez tych, którzy chcą poczuć ducha przeszłości i delektować się kawą w tym samym miejscu, w którym kiedyś czas spędzał Goethe, Lord Byron, czy Cassanova.

8. Oriole Cafe w Singapurze

To miejsce nie ma wiekowej tradycji, ale gwarantujemy, że od wejścia poczujecie aromat najlepszej kawy, uzupełniony o pobudzający kubki smakowe zapach doskonałych śniadań.

7. Grand Cafe Gambrinus w Neapolu

Ta kawiarnia otworzyła swoje drzwi w 1860 roku, by stać się miejscem spotkań artystów i intelektualistów Belle époque. Wystrój jest hołdem dla tego okresu.

6. Emporio Armani Cafe w Dubaju

Kolejne miejsce, którego nie mogą przegapić fashioniści. W najbardziej zatłoczonym centrum handlowym w Dubaju, znajduje się kawiarnia Emporio Armani, w której serwują autentyczną włoską kuchnię i najlepsze włoskie espresso.

5. Roberto Cavalli Cafe w St. Tropez

Jeżeli nie jesteście fanami ubrań Roberto Cavalli, wnętrze jego kawiarni na Lazurowym Wybrzeżu też nie przypadnie wam do gustu. Zwierzęce motywy i przepych to hasła przewodnie. Miejsce broni się świetną kuchnią, sklepem z pamiątkami w postaci czekoladek, wina, a nawet wódki z logo RC.

4. Cafe de la Paix w Paryżu

Nie znajdziecie bardziej paryskiego miejsca w całym Paryżu. Przygotujcie się jednak na wydatek rzędu 85 euro za brunch. Dla takiej atmosfery warto!

3. Bulgari II Cafe w Tokio

Zlokalizowane obok butiku marki w Tokio, to miejsce przyciąga pięknym wystrojem, interesującym menu i słodkościami. Niestety odstrasza cenami, ale w końcu to Bulgari.

2. Bloomsbury's Cafe w Dubaju

Cukiernia znana z Wielkiej Brytanii otworzyła swój oddział w Dubaju i z powodzeniem sprzedaje tu ciastka pokryte jadalnym złotem za 1000 dolarów. Czy może być coś bardziej luksusowego?

1. Cafe Florian w Wenecji

To najstarsza i najbardziej luksusowa kawiarnia świata. Istnieje od 1720 roku, a dziś służy także jako muzeum. W swoim czasie, Cafe Florian była jedyną kawiarnią, do której wstęp miały kobiety. Poza tym wiele znakomitych osobistości odwiedzało to miejsce na przestrzeni wieków, a wśród nich warto wymienić chociażby Charlesa Dickensa, czy Lorda Byrona.

sznyt tygodnia

najnowsze