Światowej sławy graficzka Shantell Martin projektuje dla PUMY

Światowej sławy graficzka Shantell Martin projektuje dla PUMY

Czas na kolejną intrygującą kolaborację sportowego giganta! PUMA zaprosiła do współpracy światowej sławy artystkę – Shantell Martin.

Urodziła się w Anglii, ale to Nowy Jork stał się jej domem i miejscem, gdzie rozpoczęła swoją karierę. Znana ze swoich niezwykle świadomych rysunków czy projekcji świetlnych, Martin łączy humor z wątkami autobiograficznymi, co według niej jest mostem między sztuką, performancem i codziennym życiem. W debiutanckiej kolekcji PUMA x SHANTELL MARTIN znajdują się klasyki sportowej marki, na nowo zinterpretowane ilustracjami oraz napisami artystki. Wykorzystane materiały wysokiej jakości, monochromatyczne looki oraz wymyślne detale sprawiają, że projekty są śmiałe, oryginalne i zaczepne.

Inspiracja charakterystycznym stylem Shantell, a także jej pasją do samo-odkrywania nadało klasykom PUMA zupełnie nieoczywistego charakteru. W kolekcji dominują buty, takie jak dobrze znany Suede czy Clyde, ale także Platform Strap i klapki. Linia ubrań w klimacie basic to m.in. dwuwarstwowe kurtki i t-shirty.

„Współpraca z marką PUMA była świetną zabawą. Czułam się naprawdę cool mogąc połączyć swoje artystyczne DNA i kultowe modele marki. Absolutnie uwielbiam w tej kolaboracji ukryte wiadomości, które czynią projekty prawdziwie wyjątkowe.” – skomentowała swoją nową kolekcję Shantell Martin

Pierwszy drop kolekcji PUMA x SHANTELL MARTIN pojawi się 10 lutego, natomiast kolejny zobaczymy już 21 lutego. Produkty będą dostępne na PUMA.com, w sklepach stacjonarnych PUMA oraz w wybranych sklepach sneakersowych.

O SHANTELL MARTIN

Znakiem rozpoznawczym Shantell Martin są biało-czarne kompozycje artystyczne. W jej świecie, sztuka jest nieodłącznym elementem samego twórcy oraz widzów. Martin postrzega swoje prace jako łącznik między edukacją, designem, filozofią i technologią.  Otaczanie ludzi jej rysunkami ma być odzwierciedleniem zmieniającego się czasu i przestrzeni.

Współpraca z instytucjami jak MIT Media Lab, Autodesk, New York University’s Tisch School of the Arts podkreśla chęć zgłębiania nowych modeli oraz technologii. Prace Shanell są mostem łączącym sztukę nowoczesną, performance, technologię, a także pracę komercyjną. Twórczość artystki była pokazywana w Brooklyn Museum, Museum of the Contemporary African Diaspora, Bata Show Museum oraz w prestiżowej Albright Knox Gallery w Buffalo, w Nowym Jorku.

https://www.instagram.com/shantell_martin/

https://www.youtube.com/shantellmartin

https://twitter.com/shantell_martin

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze