TAG Heuer prezentuje najdroższy smartwatch świata

TAG Heuer prezentuje najdroższy smartwatch świata

Rok temu w marcu szwajcarska marka zaprezentowała model Connected Modular 45. Teraz przyszedł czas na podniesienie poprzeczki - podczas wydarzenia Geneva Days 2018 TAG Heuer zaprezentował  zaktualizowaną wersję zegarka, do którego wykonania użyto białego złota oraz geometrycznie przyciętych diamentów o łącznej wartości 23,35 karata. Tym samym TAG Heuer stał się producentem najdroższego smartwatcha na świecie. Connected Modular 45 Full Diamond wyróżnia się 45-milimetrową kopertą wykonaną z białego, 18-karatowego złota, a 589 diamentów o tzw. szlifie bagietkowym ozdabia ramkę (tylko ten element wysadzony jest 72 kamieniami o średnicy 1,5 mm) i pasek.

Opracowany we współpracy Intel i Google, zegarek prezentuje koncepcję modułowości, co oznacza, że ​​każdy element można wygodnie usunąć i zastąpić innym, w zależności od potrzeb i nastroju. Connected Modular 45 Full Diamond jest wodoodporny do głębokości 50 metrów, wyposażony w czujnik NFC umożliwiający dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą Android PayTM oraz posiada ekran AMOLED o wysokiej rozdzielczości. Smartwatch działa w systemie operacyjnym Android WearTM, kompatybilnym z telefonami AndroidTM 4.3 i iOS 9 lub nowszymi wersjami.

TAG Heuer Connected Modular 45 Full Diamond, mimo że od swojego poprzednika różni się tylko zastosowaniem diamentów, kosztuje około 180 000 $. To całkiem spory przeskok cenowy, biorąc pod uwagę, że "zwykły" Modular 45 kosztuje 1600 $.

źródło: Hypebeast

sznyt tygodnia

najnowsze