Sony wypuszcza ogromny projektor 4K, który wygląda jak stylowy mebel

Sony wypuszcza ogromny projektor 4K, który wygląda jak stylowy mebel

Nie możemy pominąć jeszcze jednej nowości z targów CES. Do grona marek, które zaprezentowały przełomowe sprzęty RTV dołącza Sony i ich gigantyczny projektor 4K Ultra Short Throw - LSPX-A1. W dobie innowacyjnych telewizorów, propozycja japońskiej marki sygnalizuje, że era projektorów nie skończyła się w latach 90., a producenci zaawansowanego technologicznie sprzętu mają tu duże pole do popisu.

Projektor 4K Ultra Short Throw może wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K, który rozciąga się do 120 cali, podczas gdy urządzenie stoi w odległości zaledwie 24 cm od ściany. Szczytowa jasność obrazu sięga 2500 lumenów. Laserowy projektor wyposażony jest także w głośnik Glass Sound Speaker, który generuje dźwięk 360 stopni. W przednich nogach zainstalowane są dwa głośniki wysokotonowe ze szkła organicznego, a także trzy głośniki średniotonowe i oddzielny subwoofer.

Projektując sprzęt Sony postawiło także na estetyką. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu marmurowy blat, aluminiowa rama o lustrzanym wykończeniu i drewniana półka, sprawiają, że LSPX-A1 pełni funkcję stylowego mebla, który uzupełnia wystrój wnętrza. Wyjątkowy design projektora pozwala na "wtopienie" go w przestrzeń mieszkalną, bez konieczności chowania go, tak jak w przypadku innych, często topornych sprzętów rozrywkowych a Przemyślany projekt tylnej pokrywy pozwala także na łatwe chowanie kabli.

Sprzęt ma pojawić się w sprzedaży na wiosnę 2018 roku, a jego cena wyniesie około 30 000 dolarów.

źródło: The Verge

sznyt tygodnia

najnowsze