Zobaczcie kolekcję mebli Sylwii Biegaj zainspirowaną smartfonem Samsung Galaxy A5

Zobaczcie kolekcję mebli Sylwii Biegaj zainspirowaną smartfonem Samsung Galaxy A5

W zeszłym roku Samsung zaprezentował inspirującą kampanię "Wyznacza Kierunek dla linii Galaxy A" z udziałem ludzi, którzy wybrali swoją własną ścieżkę w życiu, nie zwracając uwagi na konwenanse i nie ulegając kompromisom. Jedną z osób zaproszonych do współpracy była Sylwia Biegaj – renowatorka mebli, która wyszukuje i odnawia designerskie perełki, przywracając im dawną świetność.

To spotkanie zaowocowało jeszcze jednym projektem. Sylwia Biegaj zainspirowała się możliwościami i designem Galaxy A5 przy tworzeniu kolekcji mebli. Tym razem vintage’owe biurko, stolik kawowy, fotel klubowy oraz fotel wypoczynkowy zyskały w jej pracowni nowe życie za sprawą Samsung Galaxy A5. Oto efekty.

 

Stolik kawowy „Pająk”, projektant Jindrich Halabala

Zaprojektowany przez czeskiego projektanta stolik kawowy (znany też jako H-259) to prawdziwy klasyk czeskiego modernizmu. Urzeka lekką formą i wyjątkowym wyglądem, czyli cechami charakterystycznymi dla smartfonów Samsung Galaxy A (2017). Aby odświeżyć nieco klasykę, stolik został wykończony satynowym lakierem i zyskał nowy blat, wykonany ze złotego, hartowanego szkła, przywodzącego na myśl kolor Gold Sand z Galaxy A. Dzięki temu udało się dodać „Pająkowi” nowoczesnego twistu.

Fotel Navratil, projektant Miroslav Navratil

Navratil to czechosłowacki laminowany fotel o niepowtarzalnej i lekkiej formie. Jego wzór został doceniony przez międzynarodowych ekspertów, czego wyrazem jest nagroda przyznana podczas targów w Mediolanie w 1960 roku. W wersji zaproponowanej przez Sylwię Biegaj, Navratil został obszyty tkaniną Apparel w kolorze różowym, pochodzącą z holenderskiej manufaktury Febrik. Dzięki temu mebel idealnie komponuje się z kolorem Peach Cloud, jednym z wariantów kolorystycznych serii Galaxy A (2017).

Biurko w stylu duńskim

Klasyczne biurko w minimalistycznym, duńskim stylu. Dzięki stonowanej kolorystyce doskonale spełnia swoją funkcję i pozwala skoncentrować się w pełni na tym co najważniejsze, czyli pracy. W nowym wydaniu biurko wykończone zostało lakierami satynowym i czarnym oraz hartowanym szkłem, przywodzącym na myśl kolor Black Midnight z serii Galaxy A (2017), a także nawiązującym do hartowanego szkła Corning Gorilla Glass zastosowanego do ochrony ekranu smartfonu, po które sięgnął producent urządzenia.

Fotel klubowy

Przy renowacji tego wygodnego i komfortowego fotela, Sylwia Biegaj wykorzystała welurowy materiał CLOUD w kolorze błękitnym, zaprojektowany przez Kirkby Design. Kolorystyka fotela nawiązuje do odcienia Blue Mist, czyli mglistego niebieskiego, jednego z palety barw zastosowanych w Galaxy A (2017). Udane połączenie tkaniny pikowanej (plaster miodu) i gładkiej, nadaje fotelowi interesującego charakteru i designerskiego sznytu.

 

sznyt tygodnia

najnowsze