Sennheiser wypuszcza słuchawki z obudową z Gorilla Glass

Sennheiser wypuszcza słuchawki z obudową z Gorilla Glass

Najnowsze słuchawki marki Sennheiser to spełnienie marzeń każdego audiofila. Model HD 820 przynosi rozwiązanie odwiecznego dylematu dotyczącego jakości dźwięku przewodzonego przez słuchawki o konstrukcji zamkniętej. Ortodoksyjni (i obdarzeni słuchem na miarę superbohatera) fani muzyki twierdzą bowiem, że tylko otwarta konstrukcja sprzętu może być gwarancją czystego dźwięku. Sennheiser postanowił udowodnić, że jest inaczej.

Nowe słuchawki niemieckiej firmy wyposażone zostały w specjalnie zaprojektowane, wklęsłe szklane pokrywy wykonane z Gorilla Glass. Ta jedyna w swoim rodzaju obudowa zapewnia nie tylko ekspozycję mechanizmu słuchawek, ale także pomaga odbijać fale dźwiękowe z tylnego końca przetwornika z powrotem do absorbera, zmniejszając rezonans i tłumiąc hałas otoczenia.

Żeby upewnić się, że dźwięk dotrze do słuchawek tak, jak należy, Sennheiser wyposażył HD 820 w symetryczny kabel z pozłacaną wtyczką 4,4 mm. Słuchawki wydają się być niezwykle wygodne, a to za sprawą ręcznie wykonanych wkładek ze skóry syntetycznej i mikrofibry oraz wyściełanemu metalowemu pałąkowi.

Audiofilski gadżet kupicie na stronie marki za 2400 dolarów.

źródło: Hiconsumption