Lyonheart K to wariacja na temat Jaguara E-type. Stylowe podobieństwo widać na pierwszy rzut oka

Lyonheart K to wariacja na temat Jaguara E-type. Stylowe podobieństwo widać na pierwszy rzut oka

Jeżeli jakiś samochód powstaje w oparciu o inspiracje zaczerpnięte z designu Jaguara E-type z lat 60., to możemy mieć pewność, że będziemy mieć do czynienia z naprawdę ładnym projektem. Tak jest w przypadku Lyonheart K, czyli stylowego coupé, które zaprezentował właśnie brytyjski producent samochodów Lyonheart Cars. Zaprojektowany i zbudowany w Coventry, model trafi tylko do 250 klientów.

Sportowy model "K" został opracowany bez udziału Jaguara, a autorem projektu jest Robert Palma - założyciel szwajcarskiego studia projektowego Classic Factory. Koncept następnie wcielił w życie zespół inżynierów z angielskiego Coventry.

Klasyczne coupe z silnikiem V8 o pojemności 5 litrów może wcisnąć 567 KM przy momencie obrotowym wynoszącym 700 Nm. Ta moc pozwala "K" przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy, przy maksymalnej prędkości ograniczonej do 300 km/h. Jeżeli spodziewaliście się ładnie wyglądającego samochodu, któremu daleko do swojego pierwowzoru, te dane to wystarczający dowód na to, że patrząc na "K" odczuwa się taką samą przyjemność, co podczas wciskania się pedał gazu.

 

źródło: Designboom