Boeing pokazał ogromnego drona, który jest w stanie unieść ładunek o wadze 225 kg

Boeing pokazał ogromnego drona, który jest w stanie unieść ładunek o wadze 225 kg

Największy na świecie producent samolotów zaprezentował gigantycznego drona, który jest w stanie unieść ładunek o wadze 500 funtów, czyli ponad 225 kilogramów. Praca nad prototypem o dużej wytrzymałości, który otrzymał kryptonim "Oktokopter", zajęła inżynierom z Boeinga trzy miesiące łącznie z projektowaniem i budową. Firma ma nadzieję, że ich urządzenie zmieni przyszłość transportu towarów.

Autonomiczny i elektryczny "Oktokopter" mierzy 4,57 metra, jest szeroki na 5,49 metra i waży ponad 317 kilogramów. Maksymalna waga ładunków, które może przetransportować jest zatem tylko o 100 kilogramów niższa niż jego własna masa. Na krótkim filmie opublikowanym przez Boeinga można zobaczyć potężną maszynę wznoszącą się w powietrze.

Boeing ma ambitne plany. David Neely z Boeing Research and Technology mówi o rozszerzeniu platformy transportowej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, klienci korzystający z usług cargo będą mogli już wkrótce wyczekiwać autonomicznego drona, który dostarczy przesyłkę w promieniu do 32 kilometrów.

 

źródło: The Verge