Gucci otwiera interaktywne muzeum i restaurację we Florencji

Gucci otwiera interaktywne muzeum i restaurację we Florencji

Dom mody Gucci otworzył właśnie obiekt we Florencji o nazwie Gucci Garden. Powołany do życia przez dyrektora kreatywnego Alessandro Michele, Gucci Garden to wyjątkowe spojrzenie na tradycyjne muzeum, ukazujące dynamikę zmian legendarnej marki w sposób podobny do interaktywnej galerii sztuki, w której każdy element jest doskonale zaplanowany.

Przestrzeń ma dwa piętra i sześć pokoi. Pierwsze piętro należy do pomieszczeń o nazwach "Guccification",  "Paraphernalia", "Cosmorama" i "Cinema da Camera", a na drugim znajdują się "De Refrum Natura" i "Ephemera". Każdy z legendarnych projektantów tworzących dla Gucci na przestrzeni lat otrzymał swoje specjalne miejsce i dedykowaną wystawę. Odwiedzając poszczególne pokoje, goście mogą obejrzeć historyczne kolekcje, zajrzeć do jedynego w swoim rodzaju butiku marki, czy przeczytać historyczne dokumenty.

Jedno z pomieszczeń zostało oddane w ręce szefa kuchni nagrodzonego gwiazdką Michelin, Massimo Bottury. Restauracja Gucci Osteria przyjmie 50 gości, którzy mogą spodziewać się wyrafinowanego menu. Podziwiając najsłynniejszy plac we Florencji - Piazza della Signoria, goście będą mogli skosztować takich potraw, jak grzybowe risotto, tortellini z serem Parmigiano Reggiano, czy peruwiańskie tostady. To wszystko w cenach od 20 do 30 €.

"Restauracja przypomina, że Florencja zawsze była centrum wymiany kulturalnej, szczególnie w okresie renesansu" - mówi szef Bottura.

Gucci Garden zlokalizowany jest Palazzo della Mercanzia, w którym mieściło się niegdyś muzeum marki. Nie przegapcie tego miejsca podczas wizyty we Florencji.

źródło: BOF

sznyt tygodnia

Maserati wypuści limitowaną edycję SUV-ów o mocy 590 KM 1
Maserati wypuści limitowaną edycję SUV-ów o mocy 590 KM
Polski plakat - towar eksportowy na wagę złota 2
Polski plakat - towar eksportowy na wagę złota
Morgan Motor Company wypuści osiem ręcznie skręcanych Aero GT 3
Morgan Motor Company wypuści osiem ręcznie skręcanych Aero GT
Tak wygląda Rolls-Royce Phantom VIII po tuningu 4
Tak wygląda Rolls-Royce Phantom VIII po tuningu
BMW jak Netflix. Producent ogłosił program subskrypcyjny 5
BMW jak Netflix. Producent ogłosił program subskrypcyjny

najnowsze