Pierwsze zdjęcia nowej generacji Mercedesa klasy G już są!

Pierwsze zdjęcia nowej generacji Mercedesa klasy G już są!

Najpierw był szok i niedowierzanie. Jak to? Mercedes kończy produkcję jednego ze swoich najlepiej sprzedających się modeli? Potem przyszła ulga, bowiem niemiecka marka ani myśli o uśmiercaniu kultowej terenówki. Żegnamy się jedynie z pierwszą generacją G-Class. Wygląda na to, że Mercedes wypuszcza do sieci kontrolowane przecieki. Najpierw na oficjalnym kanale YouTube Mercedesa pojawiło się wideo, na którym widać wciąż zakamuflowane auto prezentujące pełnię swoich możliwości podczas testów na górze Schöckl.

Niedługo potem Internet obiegły pierwsze zdjęcia modelu w całej okazałości! Jak sami zauważycie, Mercedes nie zdecydował się na żadne spektakularne zmiany w wyglądzie flagowca. Zaokrągliły się mu nieco krawędzie, przednie światła mają nowy układ, ale to wciąż ten sam pudełkowy kształt nadwozia. Fani klasy G na pewno będą zadowoleni z takiej decyzji. Dla wielu ta terenówka to spełnienie marzeń o posiadaniu solidnego auta na lata, a jego surowy design miał przez kilka dekad swoich zagorzałych zwolenników.

Nie znamy jeszcze żadnych danych technicznych samochodu, ale wiemy, że za nowe zawieszenie, które ma zwiększyć off-roadowe możliwości "Gelendy" odpowiada AMG. W nowej wersji pojawi się także off-roadowy tryb G-Mode, automatyczna skrzynia biegów 9G-TRONIC oraz opcja napędu na cztery koła.

Na wyposażeniu nowej G-klasy znajdzie się oczywiście mnóstwo technologicznych wspomagaczy jazdy, między innymi dwa ekrany wyświetlające wszystkie informacje i kamera 360 stopni. Fani dobrych dźwięków z pewnością docenią fakt, że na pokładzie znajdzie się 7 głośników firmy Bumaster (16 za dodatkową opłatą).

Co sądzicie o drugiej generacji klasy G? Liczyliście na więcej zmian i niespodzianek, czy cieszy was, że Mercedes pozostał przy oryginalnym designie?

źródło: Autoblog.com