Ahead to urządzenie, które zamieni twój kask w głośnik

Ahead to urządzenie, które zamieni twój kask w głośnik

Przedstawiamy Ahead. Czym właściwie jest to urządzenie? Sami mieliśmy problem, żeby znaleźć odpowiednią nazwę dla tego... najprościej rzecz ujmując, bezprzewodowego głośnika, który zamienia zwykły kask w inteligentny kask. Wiemy, że to wciąż zagmatwana definicja, dlatego postaramy się jak najlepiej wytłumaczyć, jak dzieła i do czego służy Ahead. Zaufajcie nam - to urządzenie jest naprawdę genialne!

Po pierwsze, Ahead doceni każdy narciarz, snowboarder, motocyklista czy amator jazdy na rowerze. We wszystkich sytuacjach, w których niezbędne jest założenie kasku, przyda się też to niepozorne urządzenie. Po przytwierdzeniu Ahead do kasku możemy cieszyć się ulubioną muzyką, odbierać telefony, korzystać z nawigacji głosowej, a nawet komunikować się z przyjaciółmi i współpracownikami, dzięki wbudowanemu walkie-talkie. Zastanawiacie się jak to możliwe, że to małe urządzenie potrafi tak wiele? Ahead przesyła dźwięk za pomocą wbudowanego oscylatora, który generuje drgania. To zdecydowanie odróżnia głośnik od typowych zestawów Bluetooth.

Producent Ahead, wspierany przez program akceleracyjny Samsunga, obiecuje, że urządzenie zapewnia bezpieczną jazdę na rowerze czy nartach, bez konieczności używania rąk do obsługi sprzętu. Dzięki temu możemy skupić się na pokonywanej drodze, a Ahead zajmie się odbieraniem telefonów, nawigowaniem trasy i puszczaniem najlepszych utworów z naszej ulubionej playlisty. Jak na urządzenie, które mocuje się do wytrzymałego kasku, Ahead również jest odporny na wstrząsy i zmienne warunki atmosferyczne, w tym deszcz.

Cena takiego sprytnego urządzenia to zaledwie 150 dolarów. Jeżeli czekaliście na takie rozwiązanie, koniecznie zajrzyjcie na oficjalną stronę Ahead i wybierzcie swój ulubiony kolor.

źródło: Hiconsumption