Ten luksusowy statek wycieczkowy zabierze was w rejs po malowniczym Morzu Wewnętrznym w Japonii

Ten luksusowy statek wycieczkowy zabierze was w rejs po malowniczym Morzu Wewnętrznym w Japonii

Seto Inland Sea, czyli Morze Wewnętrzne lub po prostu Setouchi, jest bez wątpienia jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Japonii. Niedawno ukończony mały luksusowy statek wycieczkowy - pieszczotliwie zwany Guntû po małym lokalnym krabie - oferuje niespotykany dotąd sposób na podziwianie tych wspaniałych widoków w dobrym stylu.

Łódź została zaprojektowana przez miejscowego architekta Yasube Horibe, bardziej jako pływająca japońska karczma "ryokan" niż typowy statek wycieczkowy. Szczególnie łatwo można to zaobserwować w środku, gdzie szerokie zastosowanie drewna w pomieszczeniach, w połączeniu z dużymi oknami z widokiem na morze, tworzą ciepłe i przytulne wnętrza.

Oprócz głównej jadalni, w której serwowane są zarówno dania kuchni japońskiej, jak i zachodniej, na pokładzie znajduje się również mała restauracja sushi, w której świeżo złowione owoce morza, dostarczane bezpośrednio od miejscowych rybaków, gwarantują fenomenalną jakość nigiri.

Goście mogą wybierać spośród sześciu różnych tras biegnących przez Morze Wewnętrzne, a pobyt na statku można zarezerwować od jednej do trzech nocy. Taka wycieczka wydaje się być niezwykle relaksującą opcją spędzania wolnego czasu.

źródło: Wallpaper