Ogłoszono listę miast, które warto odwiedzić w 2018 roku

Ogłoszono listę miast, które warto odwiedzić w 2018 roku

Przygotowanie ranking najlepszych miast świata jest trudnym zadaniem, jednak firma konsultingowa Resonance Consultancy podjęła się tego zadania i opracowała kompleksowe zestawienie miasta oparte wyłącznie na opiniach odwiedzających oraz mieszkańców miast, a także analizując i porównując 23 czynniki zebrane z sześciu kluczowych kategorii, na które składały się miejsce, produkt, plan rozwoju, ludzie, dobrobyt i promocja.

"Od ponad dekady firma Resonance opracowuje strategie lokalizacji, plany rozwoju turystyki i rozwoju gospodarczego oraz raporty dotyczące trendów dla miast, turystyki i organizacji zajmujących się rozwojem gospodarczym" - mówi prezes i dyrektor generalny Resonance, Chris Fair. "Robimy to, aby umożliwić menedżerom i marketerom korzystanie z nowych narzędzi i zapewnić perspektywy w zakresie kluczowych czynników kształtujących konkurencyjną tożsamość miasta, dobrobyt społeczności i przyszły dobrobyt".

W najnowszym ranking najlepszych miast prowadzi Ameryka Północna, zajmując na liście cztery pozycje z pierwszej dziesiątki. Sprawdźcie zestawienie 10 miast, które warto odwiedzić w 2018, a żeby poznać pełną listę przejdźcie na www.bestcities.org.

10. Chicago

Photo by 📷: @cyndydehmer

A post shared by Chicago, IL (@chicago) on

9. San Francisco

8. Barcelona

7. Dubai

6. Singapur

5. Tokio

4. Moskwa

3. Paryż

2. Nowy Jork

1. Londyn

Beauty and wonder courtesy of @angrybaker 💗💞💗 || #thisislondon

A post shared by @LONDON (@london) on

Co myślicie o tegorocznym rankingu? W ilu z tych miast już byliście, a które dopiero planujecie odwiedzić?

źródło: Bestcities.org