Legenda wśród amerykańskich muscle car – Chevrolet Camaro ZL1, szuka nowego właściciela

Legenda wśród amerykańskich muscle car - Chevrolet Camaro ZL1, szuka nowego właściciela

Chevrolet Camaro ZL1  jest jednym z najbardziej legendarnych amerykańskich samochodów typu muscle. W dodatku powstało tylko 69 sztuk tego modelu, co czyni go jednym z najrzadszych i najbardziej pożądanych amerykańskich klasyków. Teraz dwa z nich, o numerach 18 i 30, trafiły na licytację w Mecum. Ale uwaga: te bestie można kupić tylko w zestawie.

ZL1 nr 18 posiada swoją specyficzną historię, ponieważ jest jednym z zaledwie 10 ukończonych egzemplarzy w kolorze Code-51 Dusk Blue. Jego odrestaurowaniem zajął się doskonały specjalista Dave Tinnell. Nr 30 również ma wiele do zaoferowania swojemu przyszłemu właścicielowi. Przede wszystkim jego licznik wskazuje tylko 581 przejechanych kilometrów, uwagę zwraca lakier w kolorze Hugger Orange, a ostatnią renowację Camaro przeszedł w 2004 roku.

Oba auta zachowały swoje oryginalne aluminiowe silniki V8 o mocy 430 koni mechanicznych, które niewątpliwie stanowią największą atrakcję tego legendarnego pojazdu oraz fabryczne 4-biegowe skrzynie.

Tak rzadko spotykane egzemplarze musiały zostać adekwatnie wycenione. Przewiduje się, że zestaw dwóch Chevroletów Camaro ZL1 zostanie sprzedany za kwotę od 1 250 000 do 1 750 000 dolarów. Chętni na noworoczny zakup? Sprawdźcie szczegóły aukcji, która startuje już w styczniu.

źródło: Mecum