Zobaczcie, jak wygląda największy Starbucks świata, który właśnie otwarto w Szanghaju

Zobaczcie, jak wygląda największy Starbucks świata, który właśnie otwarto w Szanghaju

Amerykańskiej sieci Starbucks nie trzeba nikomu przedstawiać. Kawiarnie z zielonym logo z tajemniczą syreną w jego centrum znajdują się niemal w każdym kraju i nieustannie cieszą się ogromną popularnością. Kolejnym miejscem, które amerykańska sieciówka może dodać do swojej kawowej mapy, jest Szanghaj. To właśnie tutaj otwarto niedawno największego Starbucksa na świecie o powierzchni 2787 m2. Ogromna przestrzeń i świetny wystrój kawiarni to jednak nie wszystko, co sprawia, że za chwilę usłyszymy o długich kolejkach ustawiających się przed wejściem do lokalu. Chiński Starbucks oferuje bowiem swoim gościom doświadczenia AR!

Na czym polega doświadczenie rozszerzonej rzeczywistości w popularnej kawiarni? Oczywiście na lepszym poznaniu tajemnic parzenia aromatycznej kawy. Goście mogą pobrać aplikację na smartfona i z jej pomocą udać się na wycieczkę po palarni kawy, gdzie wskazując na poszczególne elementy, dowiedzą się do czego służą i jaki mają udział w procesie palenia kawy. Podczas spaceru po wnętrzach kawiarni, klienci zbierają także wirtualne odznaki, które zamieniają potem na specjalny filtr do wykorzystania w social mediach.

Dalszym dowodem na to, że Starbucks nie zamierza ukrywać niczego przed swoimi gośćmi jest fakt, że bariści nie są schowani za wysoką ladą, a cały proces parzenia kawy jest widoczny dla klientów. Tak samo jest w przypadku piekarzy, którzy na oczach gości wypiekają świeży chleb, bułki i słodkości.

Mocnym punktem jest także wystrój kawiarni. Drewniane i miedziane elementy doskonale ze sobą współgrają, tworząc przyjemne wnętrze, w którym chce się spędzić kilka chwil z kubkiem ulubionej kawy i oddać się rozmowie z bliską osobą. Chiński Starbucks z pewnością dostarcza wrażeń, które doceni każdy miłośnik kawy.

 

źródło: Luxery Launches