Latający dywan Alladyna stał się inspiracją do zaprojektowania niesamowitego krzesła

Latający dywan Alladyna stał się inspiracją do zaprojektowania niesamowitego krzesła

Nie wiemy jak wy, ale gdyby gdyby nam ktoś zaproponował wydanie 14 000 dolarów na krzesło, bylibyśmy bardzo wybredni i oczekiwalibyśmy, że będzie ono co najmniej magiczne. Być może zwrócilibyśmy uwagę na projekt Steliosa Mousarrisa, który w dzieciństwie musiał być wielkim fanem disneyowskiego Alladyna. Jego niezwykłe krzesło zainspirował bowiem latający dywan, czyli ulubiony środek transportu właściciela lampy, w której mieszkał spełniający życzenia dżinn.

Projekt pochodzącego z Cypru designera, naprawdę sprawia wrażenie jakby unosił się w powietrzu. Wszystko za sprawą stalowego stelaża o grubości 6 milimetrów, który ukryty jest pod pięknymi, perskimi dywanami. Latające krzesło to tak naprawdę efekt inżynierskiej precyzji i artystycznej wizji.

Jeżeli macie ochotę urozmaicić swoje wnętrze takim nietypowym meblem, przygotujcie się na cztery miesiące oczekiwania, ponieważ każda sztuka robiona jest ręcznie. Istnieje też możliwość złożenia indywidualnego zamówienia i dostosowania krzesła do swoich potrzeb.

Bylibyście gotowi wydać 14 000 dolarów na bajkowe, latające krzesło?

źródło: Luxatic

sznyt tygodnia

najnowsze