Lamborghini produkuje SUV-a. Oto model Urus

Lamborghini produkuje SUV-a. Oto model Urus

Lamborghini nie pozostaje obojętne na trendy w motoryzacji. Cieszące się coraz większą popularnością SUV-y, znajdziemy w ofercie niemal każdej marki, a do ich grona dołączyła właśnie włoska firma z bykiem w logo. Jak na Lamborghini przystało, auto z ich stajni jest mocniejsze, szybsze i bardziej luksusowe niż propozycje konkurencji. CEO marki Stefano Domenicali, w oficjalnym oświadczeniu napisał, że Urus, "ma wszystkie cechy projektu Lamborghini, na który składa się design, osiągi, dynamiki i emocje, a także dostosowanie do codziennej jazdy w różnych warunkach".

Super SUV skrywa pod maską 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8, który generuje 650 koni mechanicznych i 850 Nm momentu obrotowego. Włosi nie żartują, kiedy mówią, że skonstruowali najmocniejszego SUV-a świata. W kwestii prędkości też nie można mieć żadnych zarzutów. Licznik pokaże 100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy, a maksymalnie rozpędzimy się do imponujących 305 km/h.

Kierowca Urusa będzie mógł wybrać jeden z siedmiu trybów jazdy, czyli Sport, Strada, Corsa, Neve, Terra, Sabbia i Ego. Ten ostatni umożliwia dostosowanie parametrów jazdy do indywidualnych potrzeb.

Nie musimy was przekonywać, że wnętrze SUV-a to tylko najlepszej jakości skóry, wygodne fotele z maseżem, duża przestrzeń i całe mnóstwo nowych technologii. Lamborghini zaopatrzyło bowiem swój najnowszy pojazd we wszystkie systemy wspomagania jazdy i bezpieczeństwa, jakimi dysponuje koncern.

Lamborghini ma w planach wprowadzenie hybrydowej wersji Urusa w 2020 roku. Tymczasem zaprezentowany właśnie model trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku. Cena SUV-a to około 200 000 dolarów. Nie mamy na razie żadnych informacji dotyczących polskiej premiery i ceny modelu, ale będziemy trzymać rękę na pulsie.

źródło: Lamborghini

sznyt tygodnia

najnowsze