BMW zaprezentowało nowy model i8 Roadster oraz szybsze i lżejsze i8 Coupe

BMW zaprezentowało nowy model i8 Roadster oraz szybsze i lżejsze i8 Coupe

Dziś podczas salonu samochodowego w Los Angeles, BMW pokaże światu swoją nową, bezdachową hybrydę - model i8 Roadster. Swoje nowe oblicze zaprezentuje też wzmocniony model i8 Coupe. Oba samochody ma cechować szybkość, wytrzymałość i lekkość. Modele z rocznika 2019 napędzane są dwoma elektrycznymi bateriami jonowo-litowymi oraz trzycylindrowym silnikiem spalinowym.

Dzięki zwiększeniu mocy silnika elektrycznego o 153 KM, Roadster jest w stanie przejechać w ekologicznym trybie 53 km, a Coupe 55 km, rozpędzając się do 105 km/h. Sprawia to także, że tradycyjny silnik włącza się znacznie rzadziej, właściwie tylko przy większych prędkościach, a wyłącza się kiedy licznik pokazuje tę samą wartość przez dłuższy czas.

Nie będziemy ukrywać, że nowe propozycje BMW nie należą do najszybszych w ofercie marki, ale z pewnością wyróżnia je futurystyczny design, ciekawe detale i fakt, że napędza je głównie silnik elektryczny, co sprawia, że są doskonałą opcją dla kierowców lubiących sportowe auta, ale mających na uwadze jakość powietrza, którym oddychamy.

Zwróćmy jeszcze uwagę na design samochodów. Wrażenie robią drzwi otwierane do góry i automatycznie składany, miękki dach w przypadku Roadstera. Wiele elementów wykonano z włókna węglowego.

i8 Roadster zostanie zaprezentowany w miedzianym kolorze "E-Copper", a Coupe pomalowano odcieniem “Donnington Grey”. BMW nie ujawniło jeszcze pełnej specyfikacji ani ceny. Według nieoficjalnych źródeł nowe modele mają kosztować około 150 000 dolarów.

źródło: Designboom

sznyt tygodnia

najnowsze